Депортація кримчан з Криму: "судді" загрожує 12 років ув'язнення

Депортація кримчан з Криму: "судді" загрожує 12 років ув'язнення

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя
Прокуратура АР Крим та м. Севастополя. Прокуратура АРК

Україна підозрює окупаційну суддю з Криму, яка причетна до депортації українських громадян з півострова, у порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Їй загрожує до 12 років ув'язнення.

Про це повідомила прокуратура АР Крим та м. Севастополя у Telegram.

За даними слідства, вона з 2017 року працювала "суддею Євпаторійського міського суду Республіки Крим". Жінка знала, що кримчани та всі, хто законно перебуває у Криму, є під захистом міжнародного гуманітарного права.

Попри це, "суддя" у лютому 2018 року ухвалила рішення за російським законодавством щодо примусового видворення громадянина України з півострова через "відсутність дозвільних документів".

"Проте жодні додаткові дозволи для проживання громадян України на тимчасово окупованій території півострова українським законодавством та нормами міжнародного гуманітарного права не передбачені. Таким чином, підозрювана порушила вимоги Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року", — йдеться у повідомленні.

За даними прокуратури автономії, станом на сьогодні, Україна засудила двох "суддів" з Криму, які виносили рішення про депортацію кримчан. Ще щодо сімох "суддів" у суді розглядають обвинувальні акти.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook

На початок