Політв'язня Сеїтмеметова прооперували після інфаркту міокарда у в'язниці

Політв'язня Сеїтмеметова прооперували після інфаркту міокарда у в'язниці

Фігурант Бахчисарайської третьої групи у "справі Хізб ут-Тахрір" Рустем Сеїтмеметов
Фігурант Бахчисарайської третьої групи у "справі Хізб ут-Тахрір" Рустем Сеїтмеметов. Кримська солідарність

Засудженого на 13 років ув'язнення фігуранта Бахчисарайської третьої групи у "справі Хізб ут-Тахрір" кримського татарина Рустема Сеїтмеметова прооперували після того, як у в'язниці Димитровграда Ульяновської області Росії у нього стався інфаркт міокарда.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це розповіла дружина політв'язня Зера Сеїтмеметова у коментарі "Кримській солідарності".

Його родичі кажуть, що кримському татарину стало зле 15 травня. До цього його перевели на карантин в іншу камеру, у якій йому було дуже холодно. Аби зігрітися, Сеїтмеметов разом із співкамерниками робив фізичні вправи, але одного разу він знепритомнів.

Медики швидкої допомоги тоді відвезли чоловіка до обласного кардіологічного центру, підозрюючи, що в нього "міг підскочити цукор". У лікарні кримському татарину діагностували інфаркт міокарда і прооперували. Операція тривала 40 хвилин. Політв'язню провели стентування судини, тобто розширили звужену судину, аби кров могла безперешкодно надходити до серця.

Після операції Сеїтмеметова перевезли у тюремну лікарню СІЗО-9 Димитровграда, де йому дали нітрогліцерин та інші таблетки, назву яких чоловік не знає. Також у нього взяли кров на аналіз та часто міряють тиск, але показники не називають. На питання, чому вони не кажуть ці показники, тюремні лікарі відмовились відповідати. Вечорами у Сеїтмеметова бувають невелика температура разом з ознобом. Водночас пересувається він самостійно, без допомоги.

Що відомо про Рустема Сеїтмеметова

Рустем Сеїтмеметов — педагог за освітою, після одруження працював будівельником. Колеги та роботодавці характеризують його як надійного та відповідального співробітника. До арешту він забезпечував свою сім'ю та батьків дружини.

11 березня 2020 року в окупованому Бахчисараї російські силовики провели обшуки у кількох будинках кримських татар: Амета Сулейманова, братів Сейтумера та Османа Сейтумерових, їхнього дядька Рустема Сеїтмеметова та колишнього активіста "Кримської солідарності" Сейтумера Сейтумерова, який кілька років тому вимушено залишив Крим.

У жовтні 2021 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Рустема Сеїтмеметова та Амета Сулейманова до 17, 14, 13 та 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму відповідно.

Сторона захисту стверджує, що у матеріалах справи "немає жодного доказу", що обвинувачені мали при собі зброю, вибухівку, боєприпаси, що вони планували вчинити теракт і закликали до цього інших. Матеріали справи містять аудіозаписи з обговореннями політики та релігії у мечетях Бахчисарая.

У квітні 2023 року Сеїтмеметов повідомив своїй дружині за тюремним зв'язком "Зонателеком", що схуд на 15 кілограмів. Наразі його етапували до російської в'язниці Димитровграда.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників в "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат". Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок