Перейти до основного змісту
В Україні без світла залишається 431 населений пункт — "Укренерго"

В Україні без світла залишається 431 населений пункт — "Укренерго"

 Лінії електропередач
Лінії електропередач. Суспільне

Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів. "Укренерго" не бачить підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів з боку РФ. Ліміти споживання не запроваджувались.

Про це повідомляє пресслужба "Укренерго".

Водночас у компанії поінформували, що вчора ввечері, 7 листопада, була обстріляна одна з теплоелектростанцій (ТЕС) у східному регіоні. Є пошкодження обладнання, але електростанція продовжила працювати й відключення споживачів не було.

Також вчора в енергосистемі був зафіксований профіцит електроенергії.

"Для збереження балансу між виробництвом та споживанням й операційної безпеки енергосистеми, у відповідь на запит "Укренерго", польський оператор енергосистеми PSE, з 11:00 до 14:00 денні години надавав аварійну допомогу, придбавши надлишки української електроенергії загальним обсягом 480 МВт-год", — йдеться у повідомленні.

Сьогодні електроенергія експортується до Словаччини, Молдови та Румунії в нічні години (добовий мінімум споживання) загальним обсягом 3 042 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 353 МВт. Імпорт електроенергії здійснюється в денні та вечірні години (період максимального споживання) зі Словаччини та Румунії, загальним обсягом 2 175 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 385 МВт.

В "Укренерго" зауважили, що через бойові дії та з інших причин без світла залишається 431 населений пункт.

"Через обстріли є пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових", — йдеться у повідомленні.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб'єктів.

Топ дня
Вибір редакції
На початок