Зеленський: "Цей тиждень — тиждень ППО для України"

Зеленський: "Цей тиждень — тиждень ППО для України"

Президент України Володимир Зеленський розповів про "тиждень ППО"
Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський, підбиваючи підсумки тижня, подякував міжнародним партнерам за нові рішення про підтримку України та назвав цей тиждень “тижнем ППО”.

Про це Зеленський сказав у своєму вечірньому відеозверненні.

“Завершується цей тиждень — тиждень ППО для України. Тиждень посилення. Перед зимою — це ключовий пріоритет. І саме час подякувати партнерам за нові рішення про підтримку. Рішення цього тижня. Нідерланди — перемовини з Марком Рютте в Одесі, рішення про додаткові ракети для Patriot. Підтримка наших наземних операцій та морських експортних коридорів. Є й оборони пакет, про який було оголошено на “Рамштайні”, — сказав Зеленський.

Президент також нагадав про пакети допомоги від Іспанії, Великої Британії, Норвегії, Фінляндії, Німеччини, спільний оборонний пакет Чехії та Данії.

За його словами, окрім додаткових ракет для ППО, будуть і нові пускові установки.

“Працюємо над різними видами систем. Будуть запасні частини для систем, що вже Україна використовує. Звичайно, буде й артилерія, снаряди передусім, безпілотники, бронетехніка. Всі лідери, які нам допомагають, повністю поінформовані щодо актуальної ситуації на полі бою. Світ розуміє, до чого готується Росія та які терористичні ходи може планувати. Знаємо і те, як відповідати окупанту і будемо відповідати потужно”, — сказав Зеленський.

У зверненні президент також згадав про зустріч у Брюсселі з міністром оборони США Ллойдом Остіном та головою Об'єднаного комітету начальників штабів США генералом Чарльзом Брауном перед засіданням “Рамштайну”.

“Чітке підтвердження підтримки України, чітка готовність разом посилювати наші дії та продовжувати тиснути на окупанта і восени, і зимою. І, до речі, Сполучені Штати на “Рамштайні” оголосили про своє співголовування в коаліції F-16 разом із Нідерландами та Данією”, —  сказав Зеленський.

Він також подякував Бельгії за приєднання до коаліції F-16 та за лідерство у використанні заморожених російських активів.

“Це дійсно потрібний крок — саме Бельгія стала першою країною, яка направить Україні кошти, що згенеровані російськими активами. Ми працюємо з іншими країнами ЄС, всього світу, щоб вони використовували кошти агресора саме так, як це буде справедливо, — на захист від агресії”, — зазначив Зеленський.

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В листопаді 2022 року уряд України розглядав три сценарії блекауту і закликав українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

21 вересня 2023-го армія РФ почала знову обстрілювати інфраструктуру — через удар майже 400 населених пунктів залишились без світла. У ГУР кажуть, що очікують нову хвилю обстрілів енергооб’єктів. Міненергетики заявляє: план відновлення енергетичної системивиконаний на 80%.

На початок