РФ восени може атакувати енергооб'єкти: У ГУР розповіли про можливу тактику ударів

РФ восени може атакувати енергооб'єкти: У ГУР розповіли про можливу тактику ударів

енергетика
Ремонтна бригада енегетиків. Ілюстративне фото: УНІАН

Зниження інтенсивності ракетних ударів РФ по Україні у літні місяці, може свідчити про на спробу Росії накопичити ракети для атак на об'єкти української енергетики. Цієї осені армія РФ може застосовувати тактику завдання 1-3 ударів на один об'єкт, щоб його знищити, або масований удар безпілотниками і ракетами.

Про це сказав заступник голови ГУР Міноборони Вадим Скібіцький, передає РБК-Україна.

За його словами, початок атак по енергетиці може припасти на кінець вересня або жовтень.

За словами Скібіцького, росіяни вже проводять розвідку українських енергооб'єктів, шукають їхні вразливі місця і розташування систем ППО, щоб скласти оптимальні маршрути для пусків. Під час атаки вночі 27 серпня ракети постійно змінювали напрямок руху, ймовірно для того, щоб вивчити майбутні маршрути.

У ГУР припускають, що тактика та підхід РФ при обстрілах енергооб'єктів будуть залежати від того, наскільки правильно вона визначить критичні об'єкти. Це може бути як 1-3 удари, спрямовані на один об'єкт, щоб його повністю знищити.

"Проте таких масованих обстрілів, як це було минулого жовтня, листопада, грудня, коли вони випускали по 70-100 ракет одночасно – найімовірніше, вже не буде. Росіяни усвідомлюють, що вони можуть не добитись своєї цілі, а натомість лише виснажать свої запаси, як це було минулого року", – додав Скібіцький.

Ще однією ймовірною схемою обстрілів може бути комбінований залп – пуск 10-30 різних ракет плюс значно більша кількість "шахедів". Зазначається, що одна з російських атак у серпні, свідчить, що така тактика дозволяє деяким повітряним об'єктам обходити українську ППО. Минулого сезону від дронів найбільше страждали підстанції – критичний елемент енергосистеми.

Речник Командування Повітряних сил полковник Юрій Ігнат теж вважає, що у разі обстрілів енергетики РФ робитиме акцент на "шахедах".

"Нам відомо, що росіяни нарощують виробництво ракет. Однак цього все одно недостатньо, щоби підтримувати таку ж інтенсивність ударів, як це було минулої осені та зими – щотижня, кожні 10-14 днів по 70-100 ракет впродовж п'яти місяців. Тому, на мою думку, у разі нових обстрілів енергетики ворог буде більше застосовувати ударні БПЛА", – сказав Ігнат.

Що відомо про підготовку до опалювального сезону

За даними Міністерства енергетики, відремонтовано п'ять атомних блоків потужністю 4,4 ГВт. У ремонті ще чотири блоки потужністю 3,4 ГВт. Щодо теплових електростанцій. Відремонтовано та перебувають у ремонті 24 енергоблоки. Це 62% від загальної кількості, і це потужність на 4,3 ГВт.

Теплоелектроцентралей, які багато де забезпечують людей теплом, відремонтовано 70%, ще 30% зараз у ремонті. Гідроелектростанції. Відремонтовано та в ремонті 32 гідроагрегати, або 68% від потужності. А це потужність на майже 1,8 ГВт.

На початок