Україна майже завершила ремонт енергосистем і готова до опалювального сезону — голова "Укренерго"

Україна майже завершила ремонт енергосистем і готова до опалювального сезону — голова "Укренерго"

Голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький
Голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький. Фото: Медіацентр

Голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що Україна майже завершила ремонт своїх енергосистем після російських авіаударів по енергетичній інфраструктурі минулої зими й готова до майбутнього опалювального сезону.

Про це Володимир Кудрицький сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Він зауважив, що магістральні електромережі вже фактично готові до зими.

"Я цілком певен, що магістральна мережа буде готова транспортувати необхідні обсяги електроенергії під час зими. Власне, ми вже встановили практично все обладнання, яке планували для підготовки до зими", – сказав Кудрицький.

Він зазначив, що є високий ризик нових атак з боку РФ на енергосистему України цієї зими, але зараз українська ППО набагато сильніша.

"Ми знаємо, як це виглядає, і противнику буде дуже важко здивувати нас після 1200 ракет, які вони випустили минулого сезону", – сказав Кудрицький.

Голова "Укренерго" також зазначив, що зараз енергетики традиційно оновлюють списки споживачів, які можуть потрапляти під відключення при настанні надзвичайної ситуації. Зокрема, до цих списків можуть тепер потрапити ті об'єкти критичної інфраструктури, які встановили автономні джерела живлення.

Кудрицький поінформував, що нині Україні вистачає електроенергії, яка виробляється на вітчизняних електростанціях. За його прогнозом, при відсутності обстрілів об'єктів енергетики, у вересні-жовтні відключення світла не знадобляться. Водночас він додав, що Водночас, взимку українській енергосистемі знадобиться імпорт електроенергії.

Раніше Міненерго спростувало інформацію про відключення світла в Україні за графіками з 1 жовтня. Графіки відключень застосовуватимуть лише у разі обстрілів та пошкодження енергосистеми.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності". "Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб’єктів.

На початок