НКРЕКП погодила правила експорту та імпорту електроенергії з трьома країнами ЄС

НКРЕКП погодила правила експорту та імпорту електроенергії з трьома країнами ЄС

Лінія електропередач
Лінія електропередач. Фото: УНІАН

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) не засіданні 12 вересня погодила правила розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів: Україна – Польща, Україна – Словаччина та Україна – Угорщина.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

У НКРЕКП пояснили, що прийняте рішення створить умови для збільшення потенціалу щодо проведення експортно-імпортних операцій з електроенергією через міждержавні перетини України та трьох європейських країн. Це має позитивно вплинути на забезпечення безпеки постачання електроенергії та стабілізацію роботи об’єднаної енергосистеми України.

Зазначається, що напередодні прийняття рішення регулятором, "Укренерго" провела публічні консультації щодо проекту Правил добового розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів України.

Також Правила розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів з Польщею, Словаччиною та Угорщиною були узгоджені "Укренерго" з операторами систем передач відповідних країн.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності". "Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб’єктів.

На початок