У Полтаві влаштували акцію на підтримку білоруського народу

У Полтаві влаштували акцію на підтримку білоруського народу

У Полтаві влаштували акцію на підтримку білоруського народу
Суспільне Полтава

Акцію на підтримку жителів Білорусі, які протестують щодо результатів президентських виборів, відбулася сьогодні у Полтаві. Близько пів сотні містян зібралися у центрі міста із плакатами та символікою сусідньої країни.

Фото з акції протесту
Фото з акції протесту. Суспільне Полтава

«Живи Білорусь», «Україна з вами». Із такими плакатами до Монумента Слави, що у Полтаві, прийшли учасники акції солідарності із білоруським народом. Її організувала, зокрема, полтавка Надія Миколаєнко разом із місцевим Театром сучасного діалогу.

Фото з акції протесту
Фото з акції протесту. Суспільне Полтава

Співорганізаторка акції Надія Миколаєнко каже: "Ми прийшли підтримати їх у боротьбі за свою свободу, за своє право обирати президента, те, що вони борються за свою гідність і проти диктатури. Ми підтримуємо білорусів, які зараз проводять марші, одягнувши білий одяг".

Учасник акції Віталій Володченко говорить: "Знаю, що відбувається у Білорусі. І мені хотілося допомогти – висловити свою думку на підтримку. У мене знайомі, які живуть там, вони займаються цією справою, йдуть на майдани і долучаються".

Під час акції кожен міг висловитися на підтримку жителів Білорусі біля мікрофону. Також зачитати вірша чи заспівати пісню.

Учасниця акції Вікторія Піскова каже: "Зараз кожній людині, яка дбає про своє вільне майбутнє, небайдуже те, що відбувається у Білорусі. Навіть людині, яка не цікавиться політикою, очевидним є те, що відбуваються несправедливі речі. Люди захищають свою свободу, свій вільний розвиток, а їх за це вбивають. Це є несправедливо".

Серед учасників заходу – й уродженці Білорусі.

учасниця акції Інна Снарська говорить: "Зв’язок із Білорусію я не переривала ніколи. У мене там друзі. Я одягнулася в усе біле. Білий колір – це символ мирного протесту, який відбувається зараз у Білорусі. Люди виходять, намагаються висловити свою позицію. І, я вважаю, таким чином народжується білоруська нація".

До заходу долучилися понад пів сотні людей. Він тривав близько години.

Що відомо

  • У Мінську і ще понад десяти містах Білорусі тривають масові акції протесту у зв'язку з оголошенням Олександра Лукашенка переможцем президентських виборів.
  • У Білорусі заборонили оптову та роздрібну торгівлю піротехнічними виробами на тлі протестів, які почалися після президентських виборів.
  • Опонентка Олександра Лукашенка на виборах президента Білорусі Світлана Тихановська, яка поїхала у Литву, записала відеозвернення, в якому закликала мерів білоруських міст організувати мирні масові зібрання 15-16 серпня.
  • За попередніми результатами виборів, Лукашенко мав 80,08% голосів, а Тихановська – 10,09%.
  • Тихановська оголосила себе переможницею і подала до Центрвиборчкому скаргу з вимогою провести перерахунок голосів.
  • У ніч на 13 серпня у кількох білоруських містах силовики затримали 700 осіб, тоді як за перші дні протестів — 6 тисяч.
  • За слідчих ізоляторів почали звільняти учасників акцій протесту, які відбулися в Білорусі після президентських виборів, зокрема у Мінську звільнили близько сотні людей.
  • Уряди країн і керівні органи Європейського Союзу висловили обурення через насильство білоруських силовиків до протестувальників.
  • У різних країнах люди виходять на підтримку Білорусі. Акції відбувалися у Лондоні, Москві, Ризі та кількох українських містах
  • 14 серпня Центральна виборча комісія Білорусі оголосила остаточні результати виборів, за якими у чинного президента Олександра Лукашенка 80,1% голосів, а у його опонентки Світлани Тихановської — 10,1%.
На початок