Білоруси шикуються у ланцюги, під посольствами різних країн — акції солідарності

Білоруси шикуються у ланцюги, під посольствами різних країн — акції солідарності

Білоруси шикуються у ланцюги, під посольствами різних країн — акції солідарності
. Фото: tut.by

У четвертий день протестів білоруси почали шикуватися у "ланцюги солідарності" по всій країні. Тим часом у різних країнах люди виходять на підтримку Білорусі. Акції відбувалися у Лондоні, Москві, Ризі та кількох українських містах.

У столиці Латвії кілька сотень людей прийшли до посольства Білорусі, щоб підтримати учасників протестів у Білорусі. Як передає Sputnik, на акції зібралися близько 400 людей. Вони скандували "Свободу білорусам". У руках люди тримали плакати з гаслами: "Живе Білорусь", "Білорусь заслуговує свободи", "Правду не сховаєш в автозак".

У столиці Латвії кілька сотень людей прийшли до посольства Білорусі з акцією
У столиці Латвії кілька сотень людей прийшли до посольства Білорусі з акцією. SPUTNIK/SERGEY MELKONOV

У Лондоні також відбулася акція. Як повідомляє ВВС, на неї прийшли білоруси, які тут живуть.

Акція на підтримку білорусів у Лондоні
Акція на підтримку білорусів у Лондоні. Фото: ВВС. Фото: ВВС

Люди тримали в руках плакати і прапори.

Акція на підтримку білорусів у Лондоні
Акція на підтримку білорусів у Лондоні. Фото: BBC

Біля білоруського посольства в Москві люди також зібралися на підтримку мітингувальників у Білорусі. Вони утворили "ланцюг солідарності". Поліція почала розганяти людей. Коли силовики відходили, люди поверталися назад. Згодом правоохоронці зірвали плакати й загасили свічки, які люди принесли до посольства.

Кількох людей правоохоронці затримали.

Акції на підтримку відбулися й в кількох українських містах. У Харкові люди вийшли на майдан Свободи, а в центрі Одеси повісили опудало білоруського омонівця. Також кілька молодих людей влаштували акцію біля Одеського оперного театру.

У Білорусі вже четвертий день не вщухають протести. Від ранку люди вишиковуються у "ланцюги солідарності" у різних містах країни.

Автомобілі сигналять людям, які вишикувалися поряд з дорогою.

Що відомо

  • Міністерство внутрішніх справ Білорусі заявляє, що у ніч з 11 на 12 серпня на акціях протесту було затримано понад тисячу осіб. Тим часом біля слідчого ізолятора у Мінську збираються родичі затриманих, звіряючи списки.
  • Доля цієї тисячі, так само як і доля ще кількох тисяч затриманих у перші дві доби протестів, лишається невідомою.
  • 10 серпня влада Білорусі підтвердила загибель одного чоловіка під час протестів у Мінську. Згідно з офіційною інформацією, він загинув, коли намагався кинути в силовиків вибухівку.
На початок