Проти затриманих у Мінську українських волонтерів порушили кримінальну справу — правозахисниця

Проти затриманих у Мінську українських волонтерів порушили кримінальну справу — правозахисниця

ЗМІ
Проти затриманих у Мінську українських волонтерів порушили кримінальну справу — правозахисниця
Ілюстративне фото: Радіо Свобода

Білоруська правозахисниця Тетяна Ревяка заявляє, що затримані у Мінську українські волонтери Костянтин Рєуцький та Євген Васильєв, є підозрюваними у кримінальній справі про масові заворушення 10-12 серпня.

Як повідомила Ревяка Суспільному, у рамках слідства було проведено обшук в її квартирі, де зупинилися Рєуцький і Васильєв. Слідчі конфіскували комп’ютер Рєуцького, український паспорт Васильєва та інші речі, також вилучили комп’ютер правозахисниці.

"Мені важко коментувати, як вони могли стати фігурантами такої справи, вони пів дня в Білорусі. Зараз треба встановити, де вони перебувають", — сказала Ревяко.

Як розповіла Ревяка білоруському бюро "Радіо Свобода", наразі українці знаходяться в одному із слідчих ізоляторів.

"Вони мої друзі, ми разом вчилися на курсах з прав людини. Вони приїхали до Білорусі лише сьогодні, пили каву, пішли гуляти і були затримані. Вони не могли і не брали участі в жодних заворушеннях. Вони прийшли до нас у важкий час, щоб нас підтримати, оскільки у правозахисників так прийнято. Ми також відвідували Україну та інші країни в аналогічний час", — розповіла правозахисниця.

Васильєва з Рєуцьким арештували 12 серпня, коли вони знімали, як силовики затримують учасників акції протесту.

Що відомо

  • Міністерство внутрішніх справ Білорусі заявило, що у ніч з 11 на 12 серпня на акціях протесту було затримано понад тисячу осіб. Тим часом біля слідчого ізолятора у Мінську зібралися родичі затриманих, звіряючи списки.
  • Доля цієї тисячі, так само як і доля ще кількох тисяч затриманих у перші дві доби протестів, лишається невідомою.
  • 10 серпня влада Білорусі підтвердила загибель одного чоловіка під час протестів у Мінську. Згідно з офіційною інформацією, він загинув, коли намагався кинути в силовиків вибухівку.
  • На четвертий день протестів білоруси почали шикуватися у "ланцюги солідарності" по всій країні. Тим часом у різних країнах люди вийшли на підтримку Білорусі. Акції відбулися у Лондоні, Москві, Ризі та кількох українських містах.
На початок