Шумові гранати, феєрверки, побиття. Як пройшли нічні протести у Білорусі. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Шумові гранати, феєрверки, побиття. Як пройшли нічні протести у Білорусі. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Шумові гранати, феєрверки, побиття. Як пройшли нічні протести у Білорусі. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
. Радіо Свобода

У Мінську і ще понад десяти містах Білорусі третю ніч тривали масові акції протесту у зв'язку з незгодою народу з результатами президентських виборів.

Як пише білоруське бюро "Радіо Свобода", наймасовіші акції протесту вночі було зафіксовано в столиці, але демонстрації, зіткнення і розгони пройшли в Осиповичах, Бресті, Волковиську, Гродно, Жабинці, Ліді, Несвіжі, Ракове, Фаніполі.

Протести у Білорусі
Протести у Білорусі. Радіо Свобода

Демонстранти протестували, не зважаючи на відеозвернення опонентки Лукашенка Світлани Тихановської, записане в будівлі Центральної виборчої комісії і зачитане нею з папірця. 11 серпня епіцентрі опору переїхали в більш віддалені райони міста: Уручча, Кам'яна Гірка, Серебрянка, парк Павлова. Протести стали менш масовими, в кожному з цих місць зібралося по кілька сотень людей. Водії продовжували підтримувати мітингувальників сигналами, але менш активно, ніж в попередні дні.

Читайте також: "Вимкнений інтернет, зачинені магазини, військова техніка. Третій день протестів у Білорусі"

Увечері велика кількість силовиків не пропустила людей на центральні площі, адміністративні будівлі, Стеллу і місце загибелі демонстранта у Пушкінській. Очікувалося, що "Пушкінська" може стати головним місцем протестів: весь день несли квіти, по садах розвішували білі стрічки.

Читайте також: "Затриманих судять просто в тюрмах, є свідчення про катування — білоруський правозахисник"

У Кам'яній Гірці і Серебрянці демонстранти блокували вулиці, намагалися побудувати барикади за допомогою підручних засобів, які силовики швидко демонтували. Сталися численні вибухи шумових гранат, люди у відповідь робили феєрверки, кидали пляшки з водою з вікон будинків. ОМОН розганяв демонстрантів по вулицях і подвір'ях. Основні акції протесту пройшли до першої години ночі, але продовжилися і після: о 01:30 демонстранти протестували у мінському районі Малиновка.

Що відомо

  • За попередніми результатами виборів, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • 9 серпня у Міністерстві внутрішніх справ Білорусі заявили, що на акціях протесту було затримано близько 3 тисяч осіб.
  • Увечері 10 серпня у центрі Мінська та інших міст Білорусі люди знову вийшли на вулиці. Упродовж другої доби протестів, за офіційними даними, було затримано понад 2 тисячі осіб.
  • У цей вечір влада Білорусі підтвердила загибель одного чоловіка під час протестів у Мінську. Згідно з офіційною інформацією, він загинув, коли намагався кинути в силовиків вибухівку.
  • МОЗ Білорусі заявляє про понад 200 травмованих, ЗМІ — про 67 лише у Бресті.
  • Зранку 11 серпня стало відомо, що Тихановська виїхала до Литви. До того її 7 годин утримували в Білорусі.
  • Вона записала перше відеозвернення з поясненням причин свого від'їзду. У ньому наголосила, що "діти — це найважливіше, що є в нашому житті", і додала, що постала перед дуже складним вибором. Також Тихановська сказала, що на її рішення щодо припинення політичної боротьби не впливали ні друзі, ні рідні, ні штаб.
  • За кілька годин з'явилося ще одне звернення. У ньому опонентка Лукашенка закликала людей не виходити на акції. На відео видно, що вона зачитує заздалегідь підготовлену заяву.
На початок