Вибори в Білорусі: опонентка Лукашенка оголосила себе переможницею і поскаржилася до ЦВК

Вибори в Білорусі: опонентка Лукашенка оголосила себе переможницею і поскаржилася до ЦВК

Оновлено
Вибори в Білорусі: опонентка Лукашенка оголосила себе переможницею і поскаржилася до ЦВК
. АР

Кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська заявила, що не визнає офіційні результати виборів та вважає себе переможницею.

Таке твердження політикиня обґрунтувала кількістю людей, які хотіли за неї проголосувати на виборчих дільницях, передає Радіо Свобода.

"Ви бачили, що відбувалося на виборчих дільницях. У нас є інформація від незалежних експертів", — заявила вона під час пресконференції у Мінську.

Окрім того, вона подала скаргу до Центральної виборчої комісії з вимогою перерахувати голоси на основі низки порушень. Політикиня також хоче, щоб перерахунок відбувався з перевіркою того, чи дійсні дані про виборців, чи аутентичні бюлетені та протоколи голосування.

"У випадку неможливості проведення повторного підрахунку голосів вибори на окремих дільницях мають бути визнані недійсними на основі ст. 79 Виборчого кодексу", - йдеться у скарзі, передає Tut.by.

Тихановська також відзначила, що не бачить підґрунтя для можливого арешту та не планує їхати з Білорусі. При цьому, на думку опозиціонерки, наразі найважливіше у Білорусі — зупинити насилля.

"Ми просили владу не застосовувати насильницькі методи. Нас не чули... Я була впевнена, що влада на такий крок не піде. Я хочу висловити свою підтримку всім постраждалим", — наголосила вона.

За даними Центральної виборчої комісії Білорусі, на виборах переміг чинний голова держави Олександр Лукашенко, набравши 80,23%, тоді як за Тихановську проголосували 9,90% виборців.

Що відомо

  • У Білорусі на акціях протесту затримали кілька сотень осіб.
  • У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі заявляють, що на акціях протесту через попередні результати виборів президента, за якими Лукашенко, постраждали 39 правоохоронців і було затримано близько 3 тисяч осіб.
  • Громадяни Білорусі біля різних посольств у світі закликали нинішнього президента Олександра Лукашенка піти у відставку.
  • Президент Білорусі Олександр Лукашенко зробив свою першу заяву після виборів, сказавши, що президентські вибори в Білорусі пройшли як свято, але ті, хто захотів його зіпсувати, засвітилися ще яскравіше. Крім того, він сказав, що мітингувальниками керували з інших країн.
  • Більшість людей були затримані у день виборів — 9 серпня, однак деякі з них — 8 серпня й відтоді не виходять на зв'язок. Серед затриманих є виборці, мітингувальники, спостерігачі та журналісти.
  • Опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська закликала міліцію та війська зупинити насильство.
  • 65-річний Олександр Лукашенко керує країною вже 25 років. Жодні президентські вибори (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.

На початок