Перейти до основного змісту
Саміт у Вільнюсі має визначити конкретний зміст перспективи вступу України до НАТО — МЗС Франції

Саміт у Вільнюсі має визначити конкретний зміст перспективи вступу України до НАТО — МЗС Франції

Катрін Колонна, очільниця МЗС Франції
. Міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна. Фото: АР

Франція підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно для забезпечення законного захисту її території та суверенітету. А Вільнюський саміт НАТО має визначити зміст перспективи вступу України до Альянсу.

Про це в інтерв'ю українській редакції RFI сказала міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна.

Про зброю для України

Зокрема міністерка МЗС оголосила про нові поставки зброї для України у "короткостроковій перспективі".

"Підтримка, яку ми надаємо, спрямована на те, щоб у взаємодії з нашими союзниками та партнерами забезпечувати потреби, сформульовані українською владою. Насамперед йдеться про те, щоб у дуже короткостроковій перспективі допомогти Україні захиститися від агресії, жертвою якої вона стала, зосереджуючи особливу увагу на протиповітряній обороні та артилерії", — сказала Катрін Колонна.

Урядовиця наголосила, що "ця підтримка продовжуватиметься і посилюватиметься".

"Готуються нові постачання військової допомоги з постійним урахуванням нагальних потреб, висловлених Україною", — сказала очільниця МЗС Франції.

Гарантії безпеки для України

Колонна також зауважила, що Франція постійно працює над питанням надання для України гарантій безпеки.

"Ми також паралельно працюємо з низкою партнерів щодо визначення гарантій безпеки, які ми могли б надати Україні — не замість, а паралельно — з процесом її інтеграції до НАТО. Ці гарантії ще обговорюються, але їхня мета буде чіткою: у короткостроковій перспективі надати Україні кошти для забезпечення її самооборони. У більш довгостроковій перспективі сприятиме зміцненню її потенціалу з метою стримування будь-якої нової агресії", — сказала Катрін Колонна.

Ситуація на ЗАЕС

Щодо ситуації, яка склалася на Запорізькій атомній електростанції міністерка заявила, що відповідальність за це "лежить виключно на Росії".

"Висновок однозначний: відповідальність за цю ситуацію лежить виключно на Росії, яка своєю безвідповідальною поведінкою ставить під загрозу безпеку українських електростанцій та створює ризик аварії, яка мала б катастрофічні наслідки для України та усієї Європи", — сказала Катрін Колонна.

Вона підкреслила, що забезпечення демілітаризацію та безпеки території навколо Запорізької АЕС — це кінцева мета країн-партнерів.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії й Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО "не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Топ дня

Вибір редакції

На початок