Німеччина на саміті НАТО у Вільнюсі наполягатиме на відстроченні вступу України до Альянсу, пише The Telegraph із посиланням на джерела в НАТО.
Так, джерело видання в Альянсі повідомило, що Берлін використає щорічний саміт НАТО у Вільнюсі, щоб закликати інших зосередитися на гарантіях безпеки, а не на пропозиціях щодо членства, щоб допомогти Україні захистити себе за відсутності вступу.
За даними джерел, Німеччина боїться, що членство України у НАТО призведе до війни Альянсу з Росією.
“Берлін проти пропозиції негайного членства. Йому потрібен час для розробки гарантій, щоб заблокувати членство. Берлін не хоче бачити, як Володимир Путін може перевірити п'яту статтю”, — заявило джерело видання.
Стаття 5 Північноатлантичного договору передбачає, що напад на одного з членів Альянсу дорівнює нападу на весь блок.
11-12 липня у столиці Литви відбудеться Вільнюський саміт НАТО.
Що відомо про перспективи вступу України в НАТО
30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.
Президенти низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО "не на часі".
Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.