Пісня про Бандеру на Мюнхен-Прайді: MELOVIN розкритикували за українську пісню

Пісня про Бандеру на Мюнхен-Прайді: MELOVIN розкритикували за українську пісню

Пісня про Бандеру на Мюнхен-Прайді: MELOVIN розкритикували за українську пісню
. Zmina

Співак MELOVIN 24 червня виконав "Батько наш Бандера" на фестивалі CBC Munich, який проходив у межах Мюнхен-Прайду. Виконання пісні про лідера Організації українських націоналістів викликало бурхливу реакцію: як в європейських ЗМІ та організаторів фестивалю, так і в російських пропагандистів. Про це PR-служба MELOVIN’а повідомила Суспільне Культура.

Виконавець був хедлайнером заходу на одному з наймасштабніших фестивалів ЛГБТК+ у Європі. У команді співака заявили, що він вирішив заспівати два рядки з гімну повстанської армії спонтанно, на емоціях. Вони поділилися, що виконавець розчулився через кількість українських прапорів біля сцени й загальну атмосферу протесту й свободи. Концерт відвідало близько 20 тисяч глядачів.

Пісня про Бандеру на Мюнхен-Прайді: MELOVIN розкритикували за українську пісню
Кадр з виступу MELOVIN'а в Мюнхені. PR-служба MELOVIN'а

До того ж напередодні співак відвідав мюнхенський цвинтар "Вальдфрідхоф", де похований Степан Бандера. Візит припав на день, коли в Росії була спроба заколоту. MELOVIN зазначив, що вважає свій візит символічним, бо з українських історичних постатей саме Бандера — найбільший ворог російських окупантів.

"Напевно, дуже невипадково, що ми опинилися сьогодні саме в Мюнхені й тут, щоб розповісти Степану Андрійовичу, що відбувається десь там на Московії", — прокоментував виконавець.

Новина миттєво розлетілася російськими пабліками. Зокрема, її поширив російський пропагандист Соловйов та проросійський ексдепутат Ілля Кива.

Реакція організаторів фестивалю

Організатори фестивалю CSD оголосили свою позицію щодо ситуації. За їхніми словами, концертну програму узгоджували заздалегідь, і пісні "Батько наш Бандера" там не було. "Інакше ми б цього не дозволили", — написали вони. Організатори додали, що їм надійшли "численні листи від приватних осіб та ЗМІ" з проханням прокоментувати виступ MELOVIN’а.

Окрім цього, CSD заявили, що Степан Бандера перебуває в максимальній опозиції до їхніх цінностей через "причетність до масових вбивств євреїв та поляків". Хоча згадавши про "непохитну солідарність з українським опором нелюдській російській агресивній війні", CSD вирішили "дистанціюватися від вибору пісні".

Пісня про Бандеру на Мюнхен-Прайді: MELOVIN розкритикували за українську пісню
Заява організаторів фестивалю CDS. PR-служба MELOVIN'а

Відповідь команди MELOVIN’а

Команда артиста надала офіційну відповідь на заяву CSD. Вони аргументували, що Степан Бандера не мав стосунку до антисемітизму чи вбивств євреїв, посиланням на історичну статтю. Згадали й ексміністра Польщі Яна Ольшевського, який зняв відповідальність з очільника ОУН за польські погроми на Волині.

"У науковців є всі приводи допускати, що багато міфів про Степана Бандеру — наративи радянської пропаганди. Хай там як, нам шкода, якщо ми образили почуття мешканців Мюнхена. Бо в жодному разі не мали цього на меті. І наголошуємо ще раз, що сповідуємо цінності свободи, рівності й гуманізму. Категорично засуджуємо всілякі види агресії, і дуже співчуваємо жертвам нацизму і Голокосту. Усі непорозуміння та трагедії, які були в історії українського, німецького, польського і єврейського народів — це спільне горе для всіх нас, яке ми не можемо змінити. Але маємо пам’ятати, щоб запобігти повторенню подібного в Європі й світі”, — підсумувала команда артиста.

У розмові з пресою співак зізнався, що "втомився від скандалів".

"Додаткових дій з цього питання ми не плануємо — хай говорить музика”, — сказав музикант і зацитував свою пісню англійською, що у перекладі означає: “Це потребувало часу, забути й знову ступити на землю. Я пройшов ще одну милю, щоб зізнатись і сказати ці слова вголос”.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок