Торгівля людьми та ризики для українських біженців: у Польщі провели спеціальну конференцію

Торгівля людьми та ризики для українських біженців: у Польщі провели спеціальну конференцію

Торгівля людьми та ризики для українських біженців: у Польщі провели спеціальну конференцію
. Учасники спеціальної конференції щодо торгівлі людьми у Варшаві, Польща, 27 червня 2023 року, фото: ВРУ

У столиці Польщі Варшаві сьогодні 27 червня була проведена спеціальна конференція, на якій обговорили загрози, пов’язані з ризиком торгівлі людьми щодо українських біженців.

Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.

Однією з ініціаторок конференції виступила заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

"Існує великий ризик, що в умовах фінансових труднощів вони (біженці — ред.) все більше потраплятимуть у сферу впливу кримінальних угруповань. Особливо тих, які спеціалізуються на продажу людей з різною метою — від сексуального рабства до використання їхніх органів у кримінальній хірургії", — наголосила вона.

Віцеспікерка зауважила, що зазвичай у сфері торгівлі людьми мова йде про кримінальні угруповання, однак, наприклад, у випадку з українськими дітьми, за її словами, таким кримінальним угрупованням стала ціла країна — Росія.

Кондратюк нагадала, що за офіційною інформацією, РФ викрала і депортувала майже 20 тисяч українських дітей.

"Нам потрібен великий розголос. Більше міжнародного розголосу і більше політичного тиску на Росію та міжнародні організації, які фактично бездіють і не в змозі зробити нічого, щоб врятувати наших дітей", — додала вона.

Загалом у заході, що пройшов в Сеймі Польщі, взяли участь 54 учасники з 13 країн світу та представники ОБСЄ.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомили, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

На початок