Шольц закликав Китай використати зв'язки з РФ для припинення війни в Україні

Шольц закликав Китай використати зв'язки з РФ для припинення війни в Україні

Шольц
Канцлер ФРН Олаф Шольц. Фото: AP

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що закликав Пекін використати свій вплив на Росію, щоб зупинити вторгнення Москви в Україну.

Про це він сказав під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Китаю Лі Цяном у Берліні, передає CNN.

"Зараз важливо уникнути замороженого конфлікту. Важливо, щоб Китай продовжував не постачати зброю агресору", — сказав Шольц.

Канцлер додав, що заборона ядерної зброї є важливою.

Раніше цього року західні офіційні особи висловили занепокоєння, що Пекін може розглядати можливість надання російській армії зброї. Це твердження спростовують китайські офіційні особи.

Шольц і Лі продовжать двосторонні урядові консультації з міністром економіки Німеччини Робертом Габеком і Чжен Шаньцзе, головою Комісії національного розвитку та реформ Китаю на економічному форумі.

Раніше Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ Жозеп Боррель заявив, що європейсько-китайські відносини не будуть розвиватися нормально, якщо Китай не підштовхне Росію до виходу з України.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України та РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

25 лютого CNN із посиланням на джерела, пов’язані з американською розвідкою повідомив, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

У березні Сі Цзіньпін здійснив офіційний візит в Росію, де зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним.

5 квітня представниця Держдепу Андреа Калан у коментарі Суспільному повідомила, що США не бачать ознак, що Китай надсилає зброю Росії.

26 квітня президент України Володимир Зеленський мав телефонну розмову з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. За її підсумками сторони призначили дипломатичних представників: Павло Рябікін став послом України в КНР, а Китай відправить спеціального представника китайського уряду з питань Євразії.

16-17 травня спеціальний представник уряду Китаю Лі Хуей відвідав Україну. Він зустрівся із міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Під час зустрічі Лі і Кулеба обговорили актуальні питання взаємодії України та Китаю як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій, а також шляхи припинення російської агресії.

На початок