Німеччина зробить внесок у гарантії безпеки для України після закінчення війни — Шольц

Німеччина зробить внесок у гарантії безпеки для України після закінчення війни — Шольц

Канцлер Німеччини Олаф Шольц на засіданні уряду, Берлін, Німеччина, 31 травня 2023 рік
Канцлер Німеччини Олаф Шольц на засіданні уряду, Берлін, Німеччина, 31 травня 2023 рік. Фото: АР/Markus Schreiber

Німеччина, яка надає підтримку Україні, зробить свій внесок і в забезпеченні мирного порядку після війни.

Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц перед початком саміту Європейської політичної спільноти, який проходить у Молдові.

"Ми завжди говорили, що повинні бути гарантії мирного порядку після війни, і Німеччина зробить свій внесок у це", — сказав журналістам Олаф Шольц.

Він додав, що Європа об'єднана у підтримці України, і "Німеччина робить у це дуже вагомий внесок".

"Наша фінансова та гуманітарна допомога, а також військова підтримка дуже важливі. Після Сполучених Штатів — це найбільший внесок, зроблений однією країною", — підкреслив Шольц.

На саміт Європейської політичної спільноти зранку 1 червня приїхав і президент України Володимир Зеленський. Перед заходом Зеленський сказав, що вже обговорив із президенткою Молдови Майєю Санду двосторонні відносини.

"Ми обговорили наші двосторонні відносини та декілька найважливіших інфраструктурних проектів. Я думаю, що в найближчому майбутньому ми підпишемо відповідні угоди", — сказав Володимир Зеленський.

Саміт Європейського політичної спільноти проходить 1-2 червня у Молдові в замку Mimi за 35 кілометрів від Кишинева. У ньому беруть участь 47 президентів та прем'єр-міністрів, а також глави європейських структур.

На початок