Китай пропонує Європі залишити РФ контроль над окупованими територіями України — WSJ

Китай пропонує Європі залишити РФ контроль над окупованими територіями України — WSJ

Китай пропонує Європі залишити РФ контроль над окупованими територіями України — WSJ
. Фото: Getty Images

Представник Китаю Лі Хуей, який займається дипломатичним врегулюванням війни в Україні, під час поїздки Європою закликав уряди країн домогтися негайного припинення бойових дій зі збереженням за Росією контролю над окупованими нею українськими регіонами.

Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела серед чиновників, ознайомлених із ходом переговорів у столицях по всьому континенту.

"Китайський посланець, який було направлений для просування мирного плану Пекіна щодо України, мав чіткий меседж: союзники США в Європі повинні відстоювати свою автономію та закликати до негайного припинення вогню, залишаючи Росію у володінні тими частинами України, які вона зараз окупувала", — йдеться у повідомленні.

Видання зауважує, що Лі Хуей отримав прохолодний прийом у Європі.

"Європейські чиновники відкидають спроби Пекіна розколоти Захід", — пишуть журналісти.

Після поїздки країнами Європи 26 травня Лі Хуей прибув до Москви. Зокрема, в межах візиту він відвідав Міністерство закордонних справ Росії.

"Китайський представник Лі Хуей залишив будівлю МЗС Росії, пробувши там близько півтори години", — пише російське інформаційне агентство "РИА Новости".

Раніше у Міністерстві закордонних справ РФ повідомили, що чиновник проведе перемовини із заступником голови міністерства Михайлом Галузіним, після чого зустрінеться із головою російського МЗС Сергієм Лавровим.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України та РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

25 лютого CNN із посиланням на джерела, пов’язані з американською розвідкою повідомив, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

У березні Сі Цзіньпін здійснив офіційний візит в Росію, де зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним.

5 квітня представниця Держдепу Андреа Калан у коментарі Суспільному повідомила, що США не бачать ознак, що Китай надсилає зброю Росії.

26 квітня президент України Володимир Зеленський мав телефонну розмову з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. За її підсумками сторони призначили дипломатичних представників: Павло Рябікін став послом України в КНР, а Китай відправить спеціального представника китайського уряду з питань Євразії.

16-17 травня спеціальний представник уряду Китаю Лі Хуей відвідав Україну. Він зустрівся із міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Під час зустрічі Лі і Кулеба обговорили актуальні питання взаємодії України та Китаю як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій, а також шляхи припинення російської агресії.

На початок