Кулеба спростував інформацію про просування "мирного плану" спецпредставником Китаю

Кулеба спростував інформацію про просування "мирного плану" спецпредставником Китаю

Кулеба спростував інформацію про просування "мирного плану" спецпредставником Китаю
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступає на прес-конференції, Ефіопія, 24 травня 2023 р., фото: АР

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба спростував, що спецпредставник Китаю Лі Хуей закликав залишити за РФ "право" на окуповані території України в обмін на припинення вогню.

За словами міністра, він поговорив з європейськими колегами зі столиць, де був Лі Хуей, і жоден з них "не підтверджує, що озвучувалися чи велися перемовини про те, щоб визнати за Росією ті території, на яких зараз в Україні РФ перебуває".

Кулеба додав, що Україна продовжить вести діалог з Китаєм, але не буде розглядати жодні пропозиції, які передбачають територіальні поступки.

"Закликаю вас зберігати холодний розум, здоровий глузд, не реагувати емоційно на кожну публікацію. Ми контролюємо процес, ніхто за спиною України робити проти нас нічого не буде", — додав голова МЗС.

Раніше видання The Wall Street Journal із посиланням на свої джерела повідомило, що представник Китаю Лі Хуей, який займається дипломатичним врегулюванням війни в Україні, під час поїздки Європою закликав уряди країн домогтися негайного припинення бойових дій зі збереженням за Росією контролю над окупованими нею українськими регіонами.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України та РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

25 лютого CNN із посиланням на джерела, пов’язані з американською розвідкою повідомив, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

У березні Сі Цзіньпін здійснив офіційний візит в Росію, де зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним.

5 квітня представниця Держдепу Андреа Калан у коментарі Суспільному повідомила, що США не бачать ознак, що Китай надсилає зброю Росії.

26 квітня президент України Володимир Зеленський мав телефонну розмову з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. За її підсумками сторони призначили дипломатичних представників: Павло Рябікін став послом України в КНР, а Китай відправить спеціального представника китайського уряду з питань Євразії.

16-17 травня спеціальний представник уряду Китаю Лі Хуей відвідав Україну. Він зустрівся із міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Під час зустрічі Лі і Кулеба обговорили актуальні питання взаємодії України та Китаю як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій, а також шляхи припинення російської агресії.

На початок