Перейти до основного змісту
НАБУ оголосило екснардепку Королевську в розшук

НАБУ оголосило екснардепку Королевську в розшук

Наталія Королевська в кулуарах Верховної ради України
Наталія Королевська в кулуарах Верховної ради України, Київ, 13 липня 2020 рік. Кузьмін Олександр/УНІАН

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оголосило у розшук колишню народну депутатку від фракції "Опозиційна платформа — За життя" Наталію Королевську. Її підозрюють у недостовірному декларуванні.

Відповідні дані опубліковано у сервісах Міністерства внутрішніх справ України.

Зазначається, що датою зникнення екснардепки Наталії Королевської вважається 22 лютого 2023 року.

Королевська
Скриншот з сайту МВС

17 лютого Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили Королевській про підозру у внесенні недостовірних відомостей до е-декларації за 2020 рік.

“Слідство встановило, що народна обраниця не задекларувала дві земельні ділянки в Київській області сукупною площею понад 0,8 га. Крім того, вона “забула” про майно у Російській Федерації: житловий будинок площею 120,1 кв. м та земельну ділянку площею 1,13 га. Загальна вартість незадекларованого майна становить понад 4,315 млн грн”, — повідомили у НАБУ.

Розслідування цих фактів НАБУ і САП розпочали на підставі висновку НАЗК.

Що відомо про Королевську, Солода і Волошина

Про те, що Наталія Королевська та її чоловік Юрій Солод написали заяви на складання депутатських мандатів, стало відомо 29 січня.

22 лютого стало відомо, що заяву про складання депутатських повноважень написав Олег Волошин. Всі вони зараз перебувають за межами України.

22 лютого Олегу Волошину повідомили про підозру у державній зраді. Про це розповіли в Офісі Генпрокурора.

Волошин, за даними прокуратури, поширював висловлювання, спрямовані на створення в суспільстві проросійських настроїв. Визнавав правомірними й виправдовував створення на території України самопроголошених так званих “ЛНР/ДНР”. Такі дії народного депутата України вчинені на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості України, її державній, економічній та інформаційній безпеці, зазначили в ОГПУ. Також Волошин підозрюється у тому, що він заподіяв умисне легке тілесне ушкодження активісту.

Що відомо про заборону ОПЗЖ

20 березня торік Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення призупинити будь-яку діяльність політичних сил, пов'язаних із Росією, на час воєнного стану.

28 березня минулого року Верховна рада отримала закон проєкту №7172-1, який передбачає заборону проросійських партій в Україні. Того ж дня партія "Опозиційна платформа — за життя" заявила про призупинення своєї діяльності.

12 квітня 2022 року президент Володимир Зеленський повідомив про затримання лідера "Опозиційної платформи — За життя" Віктора Медведчука, який раніше втік з-під домашнього арешту. Пізніше Віктора Медведчука обміняли на українських полонених із "Азовсталі".

14 квітня минулого року на засіданні Верховної ради оголосили рішення Ради національної безпеки та оборони про призупинення діяльності фракції ОПЗЖ в парламенті.

21 квітня 2022 року у Верховній Раді оголосили про створення депутатської групи "Платформа за життя та мир", для якої увійшли представники забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя". Очолив групу Юрій Бойко.

3 травня минулого року депутати Верховної ради заборонили діяльність проросійських партій, підтримавши законопроєкт 7172-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій".

15 вересня 2022 року Верховний суд України остаточно заборонив діяльність партії "Опозиційна платформа – За життя", крім того, кільком депутатам ОПЗЖ оголосили про підозру у держзраді та позбавили громадянства. Проросійська партія була заснована в 2018 році, більшість її учасників були колишніми членами "Партії регіонів".

Що відомо про позбавлення мандатів нардепів від ОПЗЖ

Питання про позбавлення мандатів всіх колишніх представників "ОПЗЖ" підіймається ледь не з початку повномасштабного вторгнення Росії. Зараз більшість нардепів від забороненої партії не обмежені у парламентській діяльності, залишаються головами комітетів, їх членами та мають доступ до державної таємниці.

Ще до початку повномасштабного вторгнення частина нардепів від "ОПЗЖ" виїхала за кордон — станом на 14 лютого таких було 12, повідомляла "Українська правда".

29 січня народні депутати Наталія Королевська та її чоловік Юрій Солод, які входили до колишньої фракції ОПЗЖ, написали заяви на складання мандатів народних депутатів.

6 лютого Рада достроково позбавила повноважень нардепа від ОПЗЖ Ігоря Абрамовича.

Топ дня

Вибір редакції

На початок