Верховна Рада підтримала дострокове припинення повноважень народного депутата України Ігоря Абрамовича. "За" проголосували 317 нардепів, повідомив депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.
Він зазначив, що це єдине складання мандата за сьогодні. Інші заяви ще не надійшли.
За словами Железняка, зараз в Раді зараз залишилось 409 депутатів.
Раніше 6 лютого голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що заяву про складання мандата народного депутата написав Ігор Абрамович.
“Саме його вихід із лав фракції ОПЗЖ у перший день повномасштабного вторгнення заклав початок для її подальшого розвалу в українському парламенті. Тому сподіваюся, що сьогоднішнє його рішення про складення депутатських повноважень так само стане прикладом для наслідування іншими депутатами від забороненої ОПЗЖ”, — написав Арахамія.
Він також закликав інших депутатів із забороненої фракції ОПЗЖ наслідувати цей приклад.
“Пора вже нарешті відчути настрої суспільства на 11-му місяці повномасштабної війни”, — додав Арахамія.
Що відомо про заборону ОПЗЖ
20 березня Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення призупинити будь-яку діяльність політичних сил, пов'язаних із Росією, на час воєнного стану.
28 березня Верховна рада отримала закон проєкту №7172-1, який передбачає заборону проросійських партій в Україні. Того ж дня партія "Опозиційна платформа — за життя" заявила про призупинення своєї діяльності. "Діяльність партії припинена! Війна змінює все! Світ до 24 лютого і після — це два різні світи", — йшлося в повідомленні на сайті ОПЗЖ.
12 квітня 2022 року президент Володимир Зеленський повідомив про затримання лідера "Опозиційної платформи — За життя" Віктора Медведчука, який раніше втік з-під домашнього арешту.
14 квітня на засіданні Верховної Ради оголосили рішення Ради національної безпеки та оборони про призупинення діяльності фракції ОПЗЖ в парламенті.
21 квітня у Верховній Раді оголосили про створення депутатської групи "Платформа за життя та мир", для якої увійшли представники забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя". Очолив групу Юрій Бойко.
3 травня депутати Верховної ради заборонили діяльність проросійських партій, підтримавши законопроєкт 7172-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій".
15 вересня Верховний суд України остаточно заборонив діяльність партії "Опозиційна платформа – За життя".
Що відомо про позбавлення мандатів нардепів від ОПЗЖ
Питання про позбавлення мандатів всіх колишніх представників "ОПЗЖ" підіймається ледь не з початку повномасштабного вторгнення Росії. Зараз більшість нардепів від забороненої партії не обмежені у парламентській діяльності, залишаються головами комітетів, їх членами та мають доступ до державної таємниці.
Ще до початку повномасштабного вторгнення частина нардепів від "ОПЗЖ" виїхала за кордон — станом на 14 лютого таких було 12, повідомляла "Українська правда". У березні проти "ОПЗЖ" та ще 10 партій ввело санкції РНБО. У вересні діяльність партії заборонили, кільком депутатам оголосили про підозру у держзраді та позбавили громадянства.
Одного із лідерів партії — Віктора Медведчука — обміняли на українських полонених із "Азовсталі". У Верховній раді фракція "ОПЗЖ" розділилася на 2 депутатські групи — "Платформа за життя та мир" та "Відновлення України".
29 січня народні депутати Наталія Королевська та її чоловік Юрій Солод, які входили до колишньої фракції ОПЗЖ, написали заяви на складання мандатів народних депутатів. Інформацію Суспільному підтвердив колишній співголова партії та фракції ОПЗЖ Юрій Бойко.
Читайте також
Заборона ОПЗЖ: чи можливо повернути гроші та що робити місцевим радам ― коментує координаторка "Чесно"
У Раді збирають підписи за позбавлення мандатів депутатів від ОПЗЖ
Зеленський відповів на петицію про позбавлення Юрія Бойка звання "Герой України"
Парламент без "ОПЗЖ". Чи позбавлять мандатів колишніх однопартійців Медведчука
Королевська та її чоловік Солод написали заяви, щоб скласти мандати нардепів