Депутатка Королевська приховує нерухомість у Підмосков'ї — розслідування "Схем"

Депутатка Королевська приховує нерухомість у Підмосков'ї — розслідування "Схем"

Депутатка Королевська приховує нерухомість у Підмосков'ї — розслідування "Схем"
Народна депутатка Наталія Королевська під час засідання Верховної Ради України, в Києві, 2 листопада 2021 р. Фото Поліщук Максим / УНІАН

Проросійська політична діячка та народна депутатка від партії "Опозиційна Платформа – За Життя" Наталія Королевська володіє у Московській області земельною ділянкою та будинком, які не були вказані у майнових деклараціях нардепки.

Про це йдеться у розслідуванні "Схем".

Зазначається, що відповідно до даних з офіційного реєстру речових прав Росії, з 2005 року Наталія Королевська є власницею земельної ділянки у селі Кругліно Дмитрівського району Московської області. На ділянці розташований будинок.

"Тут мова може йти про ознаки порушення двох статей Кримінального кодексу. Перша – це стаття 366-2, декларування недостовірної інформації. Або ще стаття 368-5, незаконне збагачення. В другому випадку – якщо набуте майно, без законних джерел доходів", — пояснив "Схемам" голова правління ГО "Антикорупційний штаб" та заступник голови Громадської ради при НАЗК Сергій Миткалик.

Журналісти також з'ясували, що нардепка перебувала в Німеччині, де, за даними джерел у Верховній Раді, вона проходить лікування. В апараті Верховної Ради на запит "Схем" відповіли, що потрібно 20 додаткових днів, щоб пояснити, з яких причин Королевська не ходить до парламенту.

Наразі відомо, що Наталія Королевська виїхала з України за два тижні до повномасштабного вторгнення РФ. У Верховній Раді із 21 квітня до 22 травня відбулося 66 голосувань, всі з яких були нею пропущені.

Раніше Королевська разом із чоловіком Юрієм Солодом також була фігуранткою журналістських розслідувань щодо незаконного експорту металів через ОРДЛО до Європи.

Крім того, за даними журналіста Олега Перетяки, Наталія Королевська підробила свій диплом про вищу освіту.

Що відомо

  • 28 березня Верховна рада отримала закон проєкту №7172-1, який передбачає заборону проросійських партій в Україні. Того ж дня партія "Опозиційна платформа — за життя" заявила про призупинення своєї діяльності. "Діяльність партії припинена! Війна змінює все! Світ до 24 лютого і після — це два різні світи", — йшлося в повідомленні на сайті ОПЗЖ.
  • 12 квітня 2022 року президент Володимир Зеленський повідомив про затримання лідера "Опозиційної платформи — За життя" Віктора Медведчука, який раніше втік з-під домашнього арешту.
  • 14 квітня на засіданні Верховної Ради оголосили рішення Ради національної безпеки та оборони про призупинення діяльності фракції ОПЗЖ в парламенті.
  • 21 квітня у Верховній Раді оголосили про створення депутатської групи "Платформа за життя та мир", для якої увійшли представники забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя". Очолив групу Юрій Бойко.
  • 3 травня депутати Верховної ради заборонили діяльність проросійських партій, підтримавши законопроєкт 7172-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій".
  • 15 вересня Верховний суд України остаточно заборонив діяльність партії "Опозиційна платформа – За життя".

Читайте також

Рада позбавила повноважень нардепів Рабіновича і Васильковського

На початок