Королевська та її чоловік Солод написали заяви, щоб скласти мандати нардепів

Королевська та її чоловік Солод написали заяви, щоб скласти мандати нардепів

Оновлено
Наталія Королевська ОПЗЖ
. Фото: Поліщук Максим/УНІАН

Народні депутати Наталія Королевська та її чоловік Юрій Солод, які входили до колишньої фракції ОПЗЖ, написали заяви на складання мандатів народних депутатів.

Дану інформацію Суспільному підтвердив колишній співголова партії та фракції ОПЗЖ Юрій Бойко.

Крім того, заяву на складання мандату написав депутат Олег Волошин.

Раніше стало відомо, що у Верховній Раді зібрали понад 150 підписів народних депутатів під зверненням до голови парламенту Руслана Стефанчука щодо позбавлення повноважень депутатів від заборонених проросійських партій.

Ще до початку повномасштабного вторгнення частина нардепів від "ОПЗЖ" виїхала за кордон — станом на 14 лютого таких було 12, повідомляла "Українська правда". У березні проти "ОПЗЖ" та ще 10 партій ввело санкції РНБО. У вересні діяльність партії заборонили, кільком депутатам оголосили про підозру у держзраді та позбавили громадянства.

Одного із лідерів партії — Віктора Медведчука — обміняли на українських полонених із "Азовсталі". У Верховній раді фракція "ОПЗЖ" розділилася на 2 депутатські групи — "Платформа за життя та мир" та "Відновлення України".

Що "ОПЗЖ" робить в Раді зараз

Від березня 2022-го депутати почали виходити зі складу "ОПЗЖ". Так одним із перших став Вадим Столар. Згодом із фракції вийшло ще 18 нардепів. Спочатку вони ставали позафракційними депутатами, а 22 травня минулого року створили свою депутатську групу "Відновлення України". Співголовами стали Ігор Абрамович та Максим Єфімов.

У колишній фракції партії "ОПЗЖ" залишилось 25 нардепів. 19 квітня вони змінили назву на "Платформа за життя та мир". Депутатську групу очолив Юрій Бойко. Окрім нього до неї входять Нестор Шуфрич, Григорій Суркіс, Сергій Льовочкін, Наталя Королевська.

Депутати від забороненої "ОПЗЖ" продовжують працювати в Раді і комітетах, голосують за необхідні під час воєнного стану закони. Водночас голосують і за проєкти, які викликають в суспільстві дискусії, але підтримані провладною партією "Слуга народу" — зокрема законопроєкт про реформу сфери містобудування, який підтримали 228 депутатів із 226 необхідних.

Читайте також

  • Заборона ОПЗЖ: чи можливо повернути гроші та що робити місцевим радам ― коментує координаторка "Чесно"
На початок