Непридатна вода з мережі та мор риб: наслідки підтоплення Снігурівської громади на Миколаївщині

Непридатна вода з мережі та мор риб: наслідки підтоплення Снігурівської громади на Миколаївщині

Через підрив дамби Каховської ГЕС станом на 7 червня територію Снігурівської громади підтопило, спостерігається мор риби та вода з мережі непридатна для вживання. Евакуація людей з Нововасилівського округу неможлива через підвищення рівня води біля мосту.

Про це повідомив начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта.

Для вирішення проблем в громаді відбулася районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За словами Івана Кухти, комунальники здійснюють хлорування водомережі на території всіх населених пунктів громади.

"Вода з мережі не є придатною для вживання без її попереднього кип'ятіння. Це ж саме стосується власників басин та колодязів у приватних домоволодіннях! Тому використовуйте лише очищену питну воду для приготування їжі", — розповів Іван Кухта.

Також з 6 червня на території громади спостерігається мор риби.

"Щоб не допустити розповсюдження інфекційних захворювань, на території Снігурівської та Горохівської громад повністю заборонено вилов та продаж риби на 10-денний термін. Рекомендації мешканцям поки що взагалі утриматися від придбання та вживання у їжу свіжозловленої риби. Не наражайтеся на небезпеку", — каже начальник МВА.

Зі слів Кухти, старости другу добу виконують функції голів гуманітарних штабів на території своїх старостинських округів, які перебувають у зоні підтоплення.

"Мешканці Василівського та Павлівського округів, прохання до вас слідкувати за ситуацією та за бажанням виїжджати із зони можливого підтоплення до більш безпечних місць", — говорить Іван Кухта.

Евакуюватися з Нововасилівського округу через підвищення рівня води в районі мосту, станом на ранок 7 червня, неможливо, за словами Івана Кухти, розміщення людей, помешкання яких зазнали підтоплення, здійснюватиметься у межах старостинського округу.

Що відомо про підрив ГЕС

  • Російська окупаційна армія 6 червня підірвала Каховську ГЕС (гідроелектростанцію) в Херсонській області. Про це повідомили в оперативному командуванні "Південь".
  • Голова Херсонської ОВА Прокудін оголосив евакуацію через підрив Каховської ГЕС. За його словами, через п'ять годин вода сягне критичного рівня.
  • Також керівник МВА Мрочко повідомив про евакуацію автобусами жителів з районів Херсона та селищ, де відбувається затоплення. Лікарні та комунальні служби підняті по тривозі.
  • На Миколаївщині підтоплення окупованого Кінбурнського півострова через підрив Каховської ГЕС не буде. Але теоретично може підтопити дорогу й тимчасово півострів стане островом.
  • У Снігурівській міській територіальній громаді шостого червня створили штаб з реагування на можливе підтоплення внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС, що може призвести до підвищення рівня води в річці Інгулець. У громаді готові розміщувати людей з населених пунктів, які перебувають у зоні підтоплення.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок