У Снігурівській громаді на Миколаївщині створили штаб з реагування на можливе підтоплення внаслідок підриву ГЕС

У Снігурівській громаді на Миколаївщині створили штаб з реагування на можливе підтоплення внаслідок підриву ГЕС

Оновлено

У Снігурівській міській територіальній громаді шостого червня створили штаб з реагування на можливе підтоплення внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС, що може призвести до підвищення рівня води в річці Інгулець. У громаді готові розміщувати людей з населених пунктів, які перебувають у зоні підтоплення.

Про це повідомив начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта.

За словами Івана Кухти, в ході наради місцева влада обговорила питання можливості розміщення людей із зони ймовірного підтоплення на території Херсонської області та Снігурівської міської територіальної громади.

Ситуація контрольована розповів Іван Кухта кореспондентам Суспільного.

"Рівень води на річці піднявся приблизно на 18 сантиметрів. Для територіальної громади це некритично, ситуація контрольована, слідкуємо. Робимо все, щоб убезпечити населення і кілька архітектурних об’єктів безпосередньо пішохідні мости, мостові переходи, щоб вони не були зруйновані течією", — сказав Іван Кухта.

У нас так як є частина свердловин перебуває біля річки Інгулець тому вони можуть бути підтоплені , наразі ще до них далеко , тому ми попередили нашу громаду щоб за можливості запаслись чистою питною водою на випадок того що свердловини будуть підтоплені .

Станом на 17:00 рівень річки Інгулець підвищився приблизно на 60 сантиметрів. Пішохідний міст біля села Галаганівка затоплено повністю. По інших мостах та мостовим переходам наразі проїзд є. Про це повідомив начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта.

У Снігурівській громаді на Миколаївщині створили штаб з реагування на можливе підтоплення внаслідок підриву ГЕС
Міст біля села Галаганівка. Фото: Іван Кухта/Телеграм

Що відомо про підрив ГЕС

  • Російська окупаційна армія 6 червня підірвала Каховську ГЕС (гідроелектростанцію) в Херсонській області. Про це повідомили в оперативному командуванні "Південь".
  • Голова Херсонської ОВА Прокудін оголосив евакуацію через підрив Каховської ГЕС. За його словами, через п'ять годин вода сягне критичного рівня.
  • Також керівник МВА Мрочко повідомив про евакуацію автобусами жителів з районів Херсона та селищ, де відбувається затоплення. Лікарні та комунальні служби підняті по тривозі.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок