Миколаїв приймає евакуйованих жителів Херсонщини

Миколаїв приймає евакуйованих жителів Херсонщини

Миколаїв приймає евакуйованих жителів Херсонщини
Евакуаціний автобус в Миколаєві, 6 червня 2023 року. Фото: Ніна Булах/Суспільне

У Миколаєві шостого червня розгорнули два пункти збору людей з Херсонщини — залізничний вокзал та автовокзал. Далі їх будуть евакуйовувати в інші регіони.

Про це повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.

"Хто б яким транспортом не їхав — евакуаційними автобусами, потягом чи власним транспортом, на цих точках їм буде надана допомога", — написав мер.

До Миколаївського залізничного вокзалу станом на 12:00 прибувають евакуаційні автобуси, повідомляють кореспонденти Суспільного.

Для евакуації людей місцева влада Миколаєва виділила 10 автобусів, які будуть розвозити людей по місту та виділено 10 автівок, які будуть доставляти воду до Херсона, це під час брифінгу розповів очільник ОВА Віталій Кім.

"Снігурівка можемо прийняти до 200 людей-переселенців. Розгорнуто 350 додаткових ліжок для евакуйованих", — сказав Кім.

Миколаїв готується приймати жителів Херсонщини
Пункт допомоги для евакуйованим на автовокзалі в Миколаєві, 6 червня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне

Волонтер "Червоного Хреста" Євген розповів Суспільному, що волонтери підготували їжу та воду. Також працюють психологи.

"Деякі адреси евакуаційних центрів уже відомі. Вони власне і працювали до цього часу в Миколаєві. Ми дуже попросили працівників залізниці, щоб якомога швидше нам повідомили хоча б орієнтовну кількість людей, яка має прибути до Миколаєва", — розповів Євген.

Станом на 14:40 до Миколаєва прибули перші автобуси з евакуйованими жителями Херсона.

Миколаїв приймає евакуйованих жителів Херсонщини
Автобуси з евакуйованими жителями Херсонщини. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Станом на 16:00 на залізничний вокзал Миколаєва прибув евакуаційний потяг з Херсонщини. Серед пасажирів 43 жителі регіону.

Миколаїв приймає евакуйованих жителів Херсонщини
Жителька Херсонщини з дитиною на залізничному вокзалі у Миколаєві. Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

"Чудово доїхали, нас чудово зустріли. Ми з Острова приїхали. Що з оселею не знаємо, дитячі речі зібрали і поїхали", — розповіла жителька Херсонщини.

За інформацією Червоного Хреста, розселення у Миколаєві потребують близько 28 людей із прибулих потягом.

"З кожним працюють люди, у кожного своя історія. Зараз ми поступово видаємо їжу, воду, надаємо медичну допомогу. Зараз формуємо людей, пояснюємо, які у них є можливості і що їм буде надано. Ми будемо тут доти, доки це буде потрібно", — розповів волонтер Червоного Хреста Євген.

На залізничному вокзалі миколаївці допомагають херсонцям знайти прихисток. Жителька Миколаєва Анастасія з родиною запропонувала сім'ї з Херсона пожити у них.

"Жінці похилого віку з інвалідністю та її сину потрібен прихисток, нам зателефонували і ми одразу прийшли. Ми з моєю сім'єю вирішили допомогти їм, прихисти у себе. Це просто допомога без усілякого, щоб люди знали, що їм є куди йти", — сказала Анастасія.

Миколаїв приймає евакуйованих жителів Херсонщини
Жителька Миколаєва Анастасія, яка з родиною надала прихисток сім'ї з Херсона. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Що відомо про підрив ГЕС

  • Російська окупаційна армія 6 червня підірвала Каховську ГЕС (гідроелектростанцію) в Херсонській області. Про це повідомили в оперативному командуванні "Південь".
  • Голова Херсонської ОВА Прокудін оголосив евакуацію через підрив Каховської ГЕС. За його словами, через п'ять годин вода сягне критичного рівня.
  • Також керівник МВА Мрочко повідомив про евакуацію автобусами жителів з районів Херсона та селищ, де відбувається затоплення. Лікарні та комунальні служби підняті по тривозі.
  • На Миколаївщині підтоплення окупованого Кінбурнського півострова через підрив Каховської ГЕС не буде. Але теоретично може підтопити дорогу й тимчасово півострів стане островом.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок