Події у Бєлгородській області: у ГУР розповіли про обмін інформацією з російськими добровольцями

Події у Бєлгородській області: у ГУР розповіли про обмін інформацією з російськими добровольцями

Легіон "Свобода Росії"
Легіон "Свобода Росії". Фото: ЛСР

Українські військові обмінюються інформацією з "Російським добровольчим корпусом" та легіоном "Свобода Росії" у Бєлгородській області. Про це у вівторок, 23 травня, розповів представник ГУР Міноборони Андрій Черняк, пише Financial Times.

“У вівторок Андрій Черняк, представник Головного управління військової розвідки (ГУР), вперше визнав певну співпрацю з "Російським добровольчим корпусом" і легіоном “Свобода Росії", — пише видання.

"Звичайно, ми з ними спілкуємося. Звичайно, ми обмінюємося певною інформацією, — сказав Черняк. — І, можна сказати, навіть співпрацюємо".

Він також сказав, що українські військові не брали безпосередньої участі в рейді, припускаючи, що це була власна ініціатива росіян.

"Вони бунтують", — сказав Черняк.

Представник ГУР також заперечив постачання Україною будь-якого озброєння російським добровольцям. За його словами, все західне озброєння, отримане українськими збройними силами, залишається під найжорсткішим контролем.

"Російський добровольчий корпус" і Легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Що відомо про ситуацію у Бєлгородській області

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Згодом губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що влада припинила дію "режиму контртерористичної операції" у регіоні. Водночас у пресслужбі Легіону "Свобода Росії" Суспільному повідомили, що їхня операція на території РФ триває, а добровольцям нібито навіть вдалось знищити мотострілецьку роту.

Речник ГУР Юсов у коментарі Суспільному вдень 23 травня підтвердив, що операція Легіону та РДК на території Росії триває.

Вибір редакції

На початок