В ОГПУ заявили, що розслідують ймовірну роль Білорусі у депортації українських дітей

В ОГПУ заявили, що розслідують ймовірну роль Білорусі у депортації українських дітей

Херсонщина. Військові РФ вивозять дітей на "оздоровлення"
. Херсонщина. Військові РФ вивозять дітей на "оздоровлення". Фото: пропагандистські ЗМІ РФ

Україна розслідує ймовірну роль Білорусі в примусовому переміщенні українських дітей з тимчасово окупованих Росією територій.

Про це в коментарі Reuters сказали в Офісі генпрокурора України.

"Факти та обставини вивезення українських дітей з тимчасово окупованих територій України до так званих оздоровчих таборів у Білорусі наразі розслідуються", — зазначили в Офісі генпрокурора.

Виданню також повідомили, що розпочато кримінальне провадження за фактом примусової депортації понад 19 тисяч дітей з окупованих Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської та Харківської областей, зокрема до Білорусі.

"Ця заява зроблена після повідомлення білоруської опозиції у вигнанні про те, що 2150 українських дітей, у тому числі дітей-сиріт віком від 6 до 15 років, були вивезені до так званих оздоровчих таборів і санаторіїв на території Білорусі", — йдеться у статті.

Білоруська опозиція стверджує, що українських дітей вивозили в білоруський санаторій "Золоті Піски" в Гомельській області та санаторно-курортний табір "Острошицький Городок" у Мінській області.

З тимчасово окупованих територій України дітей автобусом доставили у РФ, а потім потягом до Білорусі, заявили в опозиції.

"Президент РБ Олександр Лукашенко особисто розпорядився про передачу дітей-сиріт в Білорусь та сприяв їхньому приїзду фінансовою та організаційною підтримкою", – йдеться в повідомленні.

В офісі Олександра Лукашенка не відповіли на запит Reuters щодо оприлюднених фактів депортації українських дітей.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук повідомляла, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомили, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Що відомо участь Білорусі у війні РФ проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

На початок