Україна готує політичний і практичний пакети до саміту Альянсу у Вільнюсі — посолка України в НАТО

Україна готує політичний і практичний пакети до саміту Альянсу у Вільнюсі — посолка України в НАТО

Посолка України в НАТО Наталія Галібаренко
. Посолка України в НАТО Наталія Галібаренко. Фото: Суспільне

Україна опрацьовує з Північноатлантичним альянсом політичний і практичний пакети, з якими вона вийде на саміт НАТО, який відбудеться у Вільнюсі 11-12 липня.

Про це на брифінгу сказала посолка України в НАТО Наталія Галібаренко.

Галібаренко умовно поділила підготовку до липневого саміту Альянсу на два пакети — політичний і практичний.

"Політичний пакет: йдеться про те, що ми хочемо вивести наші політичні відносини на нову інституційну основу, тут ми говоримо про те, щоб перетворити чинну Комісію Україна-НАТО на Раду Україна-НАТО, яка дозволить нам ухвалювати й обговорювати деякі рішення з членами Альянсу, а не окремо", — сказала Галібаренко.

А в рамках другого – практичного пакета йдеться те, що саме для України буде створений багаторічний план, який допоможе наблизити надалі взаємосумісність України.

"Йдеться про допомогу ЗСУ і так само йдеться про велике збільшення фінансування існуючого зараз комплексного пакета допомоги. Тобто, якщо до цього часу ми прагнули комплексного пакета допомоги, закуповували аптечки, зимовий одяг, антидрони для Сил оборони, то тепер говоримо про те, що наступні проекти вже будуть носити більш середньо- і довгостроковий характер", — зауважила Наталія Галібаренко.

За її словами, також обговорюються такі проекти, як гуманітарне розмінування, медична реабілітація і поступовий перехід на зброю натівського стандарту, що також передбачатиме проведення і продовження навчань й тренувань для українських військових.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок