Росіяни справді вичерпали значний запас ракетного озброєння, однак їм вдалося налагодити виробництво.
Про це розповів заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький, передає РБК-Україна.
За його словами, уламки застосованих Росією ракет вказують, що вони тільки-но зійшли з конвеєра. Це боєприпаси, виготовлені в першому кварталі 2023 року.
"Вони щонайменше двічі на місяць завозять "Калібри" до окупованого Криму. Зараз росіяни в змозі виготовляти близько 25 "Калібрів" на місяць, Х-101 – 35 одиниць, "Кинджалів" – дві одиниці в місяць, балістичних ракет 9М723 до "Іскандер-М" – п'ять одиниць. Таким чином, їм вдається завозити комплектувальні для виробництва ракетного озброєння, попри міжнародні санкції", – пояснив Скібіцький.
У розвідці вважають, що така ракетна кампанія Росії буде продовжуватися, доки в неї вистачатиме ресурсу. Ймовірно, вони будуть комбінувати засоби та вдаватися до нових експериментів. Тому першочергова мета України на зараз – продовжувати укріплювати ППО такими ж темпами. Схоже, що західний консенсус у цьому питанні теж уже є.
Що відомо про кількість ракет, які випустила РФ по Україні
З початку повномасштабного вторгнення Росія використала для ударів по Україні близько 4750 ракет різних видів і значно виснажила свої запаси точних ракет. Водночас на озброєнні РФ є ще є тисячі ракет до ЗРК С-300.
Що відомо про масовані ракетні атаки РФ на критичну інфраструктуру України
Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці. В уряді України розглядали три сценарії блекауту.
13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.
Останнього масованого ракетного удару Росія завдала 9 березня. Звуки вибухів пролунали у Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Хмельницькому, на Вінниччині, Львівщині та в інших регіонах.
Унаслідок атаки загинули люди і зафіксовані влучання в об’єкти інфраструктури. У низці регіонів застосували екстрені відключення електрики. "Енергоатом" заявив про повне знеструмлення окупованої Запорізької АЕС та загрозу радіаційної аварії.
У Повітряних силах заявили про знищення 34 крилатих ракет та 4 дронів. Загалом росіяни випустили 81 ракету різного базування.