Росія використала стратегічний запас ракет по українській інфраструктурі, і зараз відновлює роботу над створенням ракет Х-5- радянської розробки.
Про це в етері телемарафону заявив речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.
"Якщо брати з осені - з 11 вересня, коли почалася активна атака нашої критичної інфраструктури, використано ворогом понад 850 крилатих ракет різних типів, можна додати Іскандери. Це Іскандер М, Х-101, Х-555 та Калібр", — скахав він.
Ігнат зазначив, що напередодні генерал Громов заявив, що в РФ буде відновлюватися робота над Х-50.
"Це фактично та сама крилата ракета, це дозвукова ракета — швидкість 750 - 900 км/год. Вона не нова, розробки ще за часів СРСР проводились. Але противник чомусь вирішив саме її відновлювати. Можливо, є більше ресурсів для виготовлення даного типу боєприпаса, можливо, цей процес є дешевшим", — сказав речник ПС.
Він додав, що в принципі ця ракета такого самого типу, з такими ж тактико-технічними характеристиками, які і ті, які Росія застосовувала проти критичної інфраструктури України та інших об'єктів.
"Те, що вони оголосили, що лише намагаються створювати, це лише наголосили. Будемо сподіватися, що в умовах санкцій їм не так просто буде зробити. Будь-яку крилату ракету виготовити — це не так швидко. Вони їх накопичувалися роками, десятиліттями, і зараз в них залишився обмежений ресурс — НЗ (недоторканний запас — ред.), чи навіть менше, ніж НЗ. І вони будуть поповнювати свій ракетний арсенал. Бо чим ще погрожувати світу, коли вже ракет немає", — сказав він.
Напередодні, заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України бригадний генерал Олексій Громов повідомив, що Росія восени може активізувати ракетні удари по території України.
Що відомо про кількість ракет, які випустила РФ по Україні
З початку повномасштабного вторгнення Росія використала для ударів по Україні близько 4750 ракет різних видів і значно виснажила свої запаси точних ракет. Водночас на озброєнні РФ є ще є тисячі ракет до ЗРК С-300.
Що відомо про масовані ракетні атаки РФ на критичну інфраструктуру України
Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці. В уряді України розглядали три сценарії блекауту.
13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.
Останнього масованого ракетного удару Росія завдала 9 березня. Звуки вибухів пролунали у Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Хмельницькому, на Вінниччині, Львівщині та в інших регіонах.
Унаслідок атаки загинули люди і зафіксовані влучання в об’єкти інфраструктури. У низці регіонів застосували екстрені відключення електрики. "Енергоатом" заявив про повне знеструмлення окупованої Запорізької АЕС та загрозу радіаційної аварії.
У Повітряних силах заявили про знищення 34 крилатих ракет та 4 дронів. Загалом росіяни випустили 81 ракету різного базування.
Читайте також
Вони вже сидять майже на нулях: Буданов про кількість ракет у РФ