Вони вже сидять майже на нулях: Буданов про кількість ракет у РФ

Вони вже сидять майже на нулях: Буданов про кількість ракет у РФ

Кирило Буданов
Фото: УНІАН

У Росії вичерпується запас ракет і через це збільшується часовий проміжок між ракетними ударами РФ по Україні. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.

"Це вже досить такі буденні справи для України. Ракетних обстрілів ми пережили вже більше 20. В принципі це як статистика вже йде. Єдина закономірність в ньому, що кожен раз час між ракетними ударами збільшується, а кількість ракет в ударах зменшується. Ось єдина закономірність", — сказав він.

Відповідаючи на питання, яка причина такої тенденції, очільник ГУП сказав: "Зменшення запасів ракет. Іншої не існує. Вони вже, в принципі, сидять майже на нулях".

Що відомо про масовані ракетні атаки РФ на критичну інфраструктуру України

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

23 листопада, коли Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергоінфраструктурі України, по всій країні запровадили аварійні відключення світла. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку. Світло вимкнулось у Молдові. 5 грудня Росія знову обстріляла ракетами об’єкти критичної інфраструктури України. Росіяни випустили понад 70 ракет, українські військові збили понад 60. В країні почались перебої зі світлом та водопостачанням. Одна з ракет впала на території Молдови.

16 грудня РФ випустила по Україні 76 ракет, ППО знищили 60. У низці регіонів запровадили аварійні відключення світла. За три дня, 19 грудня, Росія здійснила атаку дронами, випустивши по Україні понад 30 безпілотників іранського виробництва.

Міжнародні організації та уряди країн відправляють Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Читайте також

Росія має запаси ракет для 2-3 потужних ударів — ГУР

На початок