З початку повномасштабного вторгнення Росія використала для ударів по Україні близько 4750 ракет різних видів і значно виснажила свої запаси точних ракет. Водночас на озброєнні РФ є ще є тисячі ракет до ЗРК С-300, повідомляє Forbes.
Видання зазначає, що ВКС РФ використали майже всі ракети "Калібр" і Х555/101. Ймовірно, в цьому основна причина застосування дорожчих ракет Х–47 "Кинджал".
За інформацією міністра оборони України Олексія Резнікова, станом 3 січня у Росії залишалося тільки 59 ракет "Калібр".
Щомісяця РФ виготовляла близько 15 ракет "Калібр" і приблизно стільки ж Москва зараз використовує для ударів по Україні (44 ракети за період з 3 січня по 30 березня), пише Forbes.
За 13 місяців війни на понад 90% "схуд" запас російських ракет Х555/101.
"Масштаб російських проблем підтверджує статистика – останні місяці інтенсивність обстрілів різко зменшилася, ймовірно, складнощів із виготовленням нових ракет додалося через санкції на електронні компоненти", — зазначає видання.
Водночас в Росії ще залишаються тисячі ракет типу С-300, які бʼють на відстань до 200 км, Ними росіяни б'ють по прифронтових містах, зокрема по Запоріжжю і Харкову.


Зазначається, що зараз Росія здатна виготовляти лише близько 50 далекобійних ракет на місяць, а щоб накопичувати запас, росіянам потрібно використовувати менше ракет, ніж вони здатні виробляти.
Тому, ймовірно, РФ обмежить використання ракет влітку, щоб створити запас на наступну зиму. Або взагалі відмовитися від ідеї вражати українську енергетичну інфраструктуру та змінить тактику ракетних обстрілів, обравши нові пріоритети.


У виданні підрахували, що з початку війни Росія застосувала для обстрілів України близько 2475 ракет великої дальності загальною вартістю 12,5 млрд доларів та близько 2300 ракет малої дальності на суму 3,5 млрд доларів.
Що відомо про масовані ракетні атаки РФ на критичну інфраструктуру України
Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці. В уряді України розглядали три сценарії блекауту.
13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.
Останнього масованого ракетного удару Росія завдала 9 березня. Звуки вибухів пролунали у Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Хмельницькому, на Вінниччині, Львівщині та в інших регіонах.
Унаслідок атаки загинули люди і зафіксовані влучання в об’єкти інфраструктури. У низці регіонів застосували екстрені відключення електрики. "Енергоатом" заявив про повне знеструмлення окупованої Запорізької АЕС та загрозу радіаційної аварії.
У Повітряних силах заявили про знищення 34 крилатих ракет та 4 дронів. Загалом росіяни випустили 81 ракету різного базування.
Читайте також
Вони вже сидять майже на нулях: Буданов про кількість ракет у РФ