Перші шість іспанських танків Leopard прибули до Польщі

Перші шість іспанських танків Leopard прибули до Польщі

танки Leopard
. Тренування українських військових на танках Leopard 2A4 в Іспанії, 13 березня 2023 року, фото: Getty Images

Перші шість танків Leopard 2A4, які Іспанія передала для ЗСУ прибули до Польщі, а звідти попрямують в Україну.

Про це повідомило міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес, передає The Objective.

Іспанська міністерка також подякувала німецькому колезі Борису Пісторіусу за сприяння у передачі танків Україні. Йдеться про те, що як виробник Німеччина мала дозволити експорт танків.

"Це дуже важливий крок у допомозі Україні, а також дуже важливий крок у досягненні миру", — відзначила вона.

Іспанія також пообіцяла відправити ще чотири танки Leopard, які зараз перебувають на ремонті на заводі компанії Santa Bárbara в Севільї.

Раніше міністр закордонних справ країни Хосе Мануель Альбарес підтвердив, що Іспанія планує передати Україні шість із десяти обіцяних танків Leopard 2 найближчими днями. Він додав, що Іспанія підтримуватиме Україну у протистоянні з Росією стільки, скільки це буде потрібно.

Що відомо про передачу іспанських "Леопардів" Україні

12 квітня міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес під час спільної пресконференції з головою Міноборони України Олексієм Резніковим заявила, що найближчими днями Іспанія відправить в Україну шість танків Leopard 2A4, вони прибудуть до місця призначення до кінця квітня.

Роблес уточнила, що танки будуть доставлені морем і опиняться в Україні до кінця квітня. Також Іспанія передасть 20 гусеничних бронетранспортерів.

"Є ще чотири "Леопарди", які вже знаходяться на ремонті, щоб їх можна було доставити якомога швидше", — зазначила голова оборонного відомства Іспанії.

Крім того, Роблес додала, що Іспанія продовжить тренувати українських військових.

Раніше повідомлялось, що Іспанія відправить в Україну перші шість танків Leopard 2A4 у середині квітня.

Що відомо про танки Leopard

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1 (ці старіші моделі також передають Україні). Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard) для протидії Росії співпрацюють Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди. Сполучені Штати, Чехія і також Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає і Польща. Велика Британія надає Україні роту основних бойовиків танків Challenger.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерів Залужний заявив, Україна потребує близько 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць: "Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого", — зазначив Залужний.

Читайте також

Нічний ракетний удар по Дніпру та Умані, ПАРЄ визнала геноцидом депортацію українських дітей. 429 день війни. Онлайн

На початок