До нового опалювального сезону в Україні потрібно створити децентралізовану систему електрогенерації — Харченко

До нового опалювального сезону в Україні потрібно створити децентралізовану систему електрогенерації — Харченко

Ексклюзивно
Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко
Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Фото: УНІАН

У питанні підготовки енергетичної системи України до нового опалювального сезону є кілька ключових напрямків. Один із них – відновлення високовольтної мережі та створення розгалуженої децентралізованої генерації електроенергії, щоб мінімізувати потенційні наслідки ракетних ударів Росії.

Про це у телемарафоні "Єдині новини" сказав директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

За його словами потрібно почати робити перші кроки у цих напрямках по всій країні.

"Важливо зробити хоча б перші кроки до створення системи розгалуженої децентралізованої генерації, яка біла б розташована у ключових українських містах і сфокусована на живленні критичної інфраструктури", — сказав Олександр Харченко.

Харченко каже, що у випадку якщо високовольтна мережа у місті буде пошкоджена, можна буде "включити добре приховану і добре захищену генерацію", яка заживить опалення, водогін, очисні споруди. Це дасть змогу місту дочекатись поки воно буде підключене до енергосистеми знову.

"Дуже важливо забезпечити всі великі міста. У Києві такі заходи активно проводяться, вони ведуться і в інших регіонах. Це Одеса, Харків, Миколаїв, Дніпро, Запоріжжя, Херсон. Цю роботу треба робити зараз, аби в зиму входити більш захищеними й готовими до будь-яких ситуацій", — каже Харченко.

Директор Центру досліджень енергетики вважає, що шанси на створення такої системи децентралізованої генерації до наступного опалювального сезону високі.

"Іде дуже активна робота. Інженери, дипломати й міжнародні партнери України працюють. Виділяються кошти, закуповується й обладнання. В мене особисто є надія, що ми встигнемо це зробити", — підсумував Олександр Харченко.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядали три сценарії блекауту і закликали українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Читайте також

Завдяки підтримці країн Заходу енергетичний ринок вдалось втримати — Галущенко

"60% чеських компаній зацікавлені інвестувати в Україну зараз" — Уповноважений з питань відновлення України

Україна планує побудувати на ГЕС найбільший у Європі накопичувач електроенергії

Вибір редакції

На початок