10 перших українських екіпажів завершують навчання на танках Leopard в Іспанії

10 перших українських екіпажів завершують навчання на танках Leopard в Іспанії

Танк Leopard 2
. Іспанські військові готують танки Leopard 2 під час навчань для українських військових на військовій базі Сан-Грегоріо поблизу Сарагоси, Іспанія, в понеділок, 13 березня 2023 року. Фото: Getty Images

В Іспанії завершується курс підготовки екіпажів танків Leopard 2 A4 та технічного персоналу другого ешелону, повідомляє Генеральний штаб армії Іспанії. Це — перша група українських курсантів, які завершили ці спеціальні курси, що проводяться Толедським центром координації підготовки в Сарагосі.

"Курси були створені після того, як Іспанія офіційно взяла на себе зобов'язання підтримати українську оборону, надавши бойові танки. На той час Україна звернулася з проханням підготувати екіпажі та технічний персонал для оперативного розгортання наданих бойових танків Leopard 2 A", — йдеться у повідомленні.

16 лютого 2023 року перша група слухачів прибула до Іспанії для проходження необхідної підготовки та інструктажу в якості екіпажів та механіків для бойових танків Leopard 2 A4. Курс був розрахований на чотири тижні, після чого український особовий склад зможе працювати з операційними системами бойової машини та виконувати завдання з технічного обслуговування механічних та електронних компонентів, а також їх тактичної експлуатації у складі невеликих підрозділів.

Йдеться про перші 10 українських екіпажів танків Leopard 2 A4, що завершують навчання в Сарагосі, пише іспанське видання Notimerica.

“Загалом 55 українських військовослужбовців, як професіоналів, так і резервістів, віком від 21 до 60 років, пройшли підготовку в Сарагосі... Кожен екіпаж складається з командира, водія, вантажника і стрільця, а також 15 техніків, п'ять з яких є фахівцями з механіки, п'ять — з електроніки і ще п'ять — з озброєння, тобто загалом 55 осіб”, — зазначається у матеріалі.

Що відомо про танк Leopard 2

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Зброя. Усі новини

Читайте також

СБУ підтвердила особу загиблого героя України, Росія шукає країни, де придбати зброю. 383 день війни. Онлайн

"Леопардова коаліція". Які країни збирають танки для України

На початок