"Ми боремося за спільні цінності" — Зеленський зустрівся з сенаторами США

"Ми боремося за спільні цінності" — Зеленський зустрівся з сенаторами США

"Ми боремося за спільні цінності" — Зеленський зустрівся з сенаторами США
Президент Володимир Зеленський зустрівся із двопартійною делегацією Сенату Конгресу США, 12 квітня 2023 року, Київ. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський 12 квітня у Києві зустрівся з двопартійною делегацією Сенату США, до якої увійшли Джозеф Манчін, Ліза Мурковскі та Марк Келлі. Про це інформує пресслужба президента.

"Глава держави поінформував делегацію Сенату про ситуацію на передовій і поділився оцінками щодо її розвитку в найближчій перспективі. У цьому контексті під час зустрічі було детально обговорено подальші напрями американської допомоги та роль Конгресу в цьому процесі", — йдеться у повідомленні.

Зеленський, зокрема, сказав, що Україна потребує потужної оборонної підтримки саме сьогодні, а в питанні забезпечення сил оборони необхідною військовою технікою й озброєнням не має бути жодних обмежень.

"Ми боремося за спільні цінності — свободу й демократію. Наша перемога буде визначальною для розвитку ситуації у Європі та в усьому світі", — відзначив президент.

За його словами, продовження такої комплексної підтримки — оборонної й фінансової — є запорукою перемоги над агресором. Україна забезпечує необхідний контроль за використанням коштів американських платників податків і наданого озброєння та відкрита до повної взаємодії з партнерами в цьому питанні.

Читайте також: У США Шмигаль і Остін обговорили потреби України для успішного контрнаступу

Що сказали американські сенатори

“За своє життя, я ніколи не бачив Сполучених Штатів Америки у більш справедливій війні, ніж ця. Мета Америки — захищати свободу, і в основному боротися за демократії, в яких люди хочуть жити. І це те, що ми робимо. І ми намагаємося виграти разом з ними. І ми надамо їм всю необхідну підтримку", — сказав сенатор від Демократичної партії Джо Манчін.

За його словами, сенатори побачили “безпосередньо, близько та особисто рішучість, майстерність і волю української влади та українського народу”.

“І ми раді мати можливість надати їм всю підтримку. Ми зможемо повернутися додому в Америку, щоб пояснити нашу відданість”, — сказав Манчін.

Як розповів сенатор від Демократичної партії Марк Келлі, який працює в Комітеті зі збройних сил разом із сенатором Манчіном, сенатори під час зустрічі з президентом та його командою ознайомились з ситуацією на передовій. Також вони отримали інформацію, яка зброя та системи зброї потрібні Україні для досягнення успіху.

“Будь-яка бойова операція, якою б вона не була, є дуже динамічним середовищем. І все змінюється з часом. Тож це було неймовірно цінним для мене як голови повітряно-сухопутного підкомітету з питань збройних сил, щоб добре розуміти, що потрібно Україні, оскільки вони продовжують цю операцію. Ми хочемо максимально допомогти”, — сказав Келлі.

Він наголосив, що це незаконне вторгнення в Україну.

“Тут ледь не щодня відбуваються воєнні злочини, це неприпустимо. І ми просто повинні надати підтримку, яка потрібна Україні, щоб перемогти", — сказав сенатор.

Сенаторка від Республіканської партії Ліза Мурковскі наголосила, що в Україну прибули представники обох партій: і республіканці, і демократи.

"Ми тут як двопартійна делегація. Нас мало, у цій подорожі нас четверо. Але я вважаю, що як члени Конгресу та як члени Комітету з асигнувань,  Енергетичного комітету ми тут певною мірою виконуємо наглядову роль”, — сказала Мурковскі.

Вона додала, що Сполучені Штати зробили значний внесок для народу України, а насправді — для демократії.

“Це зобов'язання Сполучених Штатів є інвестицією. Це інвестиція в демократію вільного світу. Тому бути тут, щоб краще зрозуміти рівень підзвітності, рівень прозорості. Кожен, з ким ми зустрічалися, практично показував, що ми надали як Сполучені Штати, що зробили інші партнери по коаліції, куди це йде і як це допомагає”, — розповіла сенаторка.

За її словами, делегація мала можливість дізнатися та краще зрозуміти, як Росія цілеспрямовано націлюється на енергетичні активи та інфраструктуру.

“Реакція українського народу —- неймовірна, вони дають відсіч усіма способами, засобами та формами. Тож бути тут, як частина цієї групи, щоб продемонструвати підтримку, але також мати можливість повернутися до Конгресу і сказати, що те, що ми зробили в цій боротьбі за підтримку України, варте кожного пенні”, — сказала Мурковскі.

Разом із сенаторами в Україну приїхав і американський кантрі-співак Бред Пейслі.

Він розповів, як приблизно місяць тому випустив пісню, в якій президент Зеленський сказав кілька слів у кінці. Пісня називається Same here.

“І насправді йдеться про те, як ми, усі люди, однакові у своєму бажанні жити у вільному світі. Я, який дивився на це місто і був тут вперше, абсолютно вражений стійкістю життя, прекрасною природою, тим, як це місто намагається процвітати посеред конфлікту і як люди намагаються зробити все можливе, щоб бути максимально вільними в цей важкий час”, — сказав Пейслі.

Він додав, що з точки зору американця, це одна з найбільш надихаючих речей, які він коли-небудь бачив.

Що було сказано про “витік секретної інформації з Пентагону”

“Я не буду коментувати стосунок цих "витоків" до розвідки, чи справді це був витік і справжність цих даних, це ще потрібно з'ясувати. Це неприпустимо, щоб громадянин США або наших союзників зробив такий список. Але якщо ж це буде правдою, він буде відповідати за законом”, — сказав сенатор Келлі.

Він додав, що завдання американських сенаторів — поговити з президентом та керівництвом країни та дізнатися, чого вони потребують у цій динамічній військовій ситуації, щоб досягти успіху.

“Ми не можемо дозволити росіянам (захопити Україну — ред.), ми продовжимо допомагати Україні для її успіху у відбитті цієї агресії", — сказав Келлі.

Він також розповів, що з президентом Зеленським політики обговорили “низку засобів і  обов'язково передадуть це до Конгресу в Вашингтоні, щоб зібрати допомогу, яка має значення”.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня 2022 року президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Сенат США у четвер, 15 грудня торік, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.

29 2022 року грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

18 січня видання Politico повідомило, що США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні в п’ятницю, 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.

20 березня США оголосили про надання нового пакета оборонної підтримки для України на $350 мільйонів доларів.

4 квітня США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $2,6 млрд.

Читайте також

Коли Україна матиме найсильнішу позицію на полі бою, тоді настане час для переговорів з РФ — Держдеп

Україна отримає від США грант на $2,5 млрд із Цільового фонду Світового банку — мінфін

Битва за Бахмут ще не закінчена — Білий дім

Залужний і генерал Міллі обговорили кроки для деокупації українських територій

Вибір редакції

На початок