США надали Україні $15,5 млрд фінансової допомоги від початку повномасштабної війни — Мінфін

США надали Україні $15,5 млрд фінансової допомоги від початку повномасштабної війни — Мінфін

Білий дім, Вашингтон
Білий дім, Вашингтон, США. AP

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Сполучені Штати надали Україні 15,5 мільярдів доларів фінансової допомоги. Про це повідомляє пресслужба міністерства фінансів України.

"Сполучені Штати є найбільшими донорами фінансової допомоги для України. Обсяг прямої бюджетної підтримки сягає 15,5 млрд доларів США від початку повномасштабної війни", — йдеться в повідомленні мінфіну.

У відомстві зазначили, що в межах весняних зборів Міжнародного валютного фонду та Світового банку міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з представником міністра фінансів США з міжнародних справ Джеєм Шамбо.

Сторони обговорили стан економіки України, співпрацю з міжнародними партнерами для фінансування швидкого відновлення, а також необхідність посилення санкційного тиску на Росію.

“Уряд України продовжує повноцінно працювати, забезпечуючи всі пріоритетні видатки держбюджету, в тому числі завдяки допомозі партнерам із США. Особливо вдячний за ритмічність та прогнозованість надання коштів у цьому році, що дозволяє забезпечити своєчасне виконання бюджету”, — зауважив Сергій Марченко.

Що відомо про потреби на післявоєнну відбудову України

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 рази перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня 2022 року президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Сенат США у четвер, 15 грудня торік, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.

29 2022 року грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

18 січня видання Politico повідомило, що США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні в п’ятницю, 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.

20 березня США оголосили про надання нового пакета оборонної підтримки для України на $350 мільйонів доларів.

4 квітня США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $2,6 млрд.

Читайте також

Коли Україна матиме найсильнішу позицію на полі бою, тоді настане час для переговорів з РФ — Держдеп

Україна отримає від США грант на $2,5 млрд із Цільового фонду Світового банку — мінфін

Битва за Бахмут ще не закінчена — Білий дім

Залужний і генерал Міллі обговорили кроки для деокупації українських територій

На початок