Світовий банк назвав суму, потрібну на відновлення України

Світовий банк назвав суму, потрібну на відновлення України

Бахмут, війна
. Вид на місто Бахмут, Донецька область, Україна, 15 березня 2023 року. AP Photo / Roman Chop

На повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році. Про це свідчить нове дослідження Світового банку, ООН, Європейської комісії та України повідомляє Reuters.

За даними банку, загальна сума необхідних коштів різко зросла порівняно з оцінкою у 349 млрд доларів, оприлюдненою у вересні минулого року.

Зазначається, що Україна потребуватиме 14 млрд доларів для критичних та пріоритетних інвестицій у реконструкцію та відновлення вже у 2023 році, і для цього знадобиться 11 млрд доларів фінансування, додатково до того, що передбачено в бюджеті України на 2023 рік.

"Майже 22% потреб припадає на сферу транспорту, на житлово-комунальну сферу — 17%, енергетику — 11% та сільське господарство — 7%", — йдеться у повідомленні.

У Світовому банку зазначили, що найбільше видатків потребуватиме енергетична галузь, де збитки більш ніж уп'ятеро перевищили рівень червня 2022 року.

Також зазначається, що найбільше зростання обсягу необхідних коштів для відновлення відбулося у прифронтових регіонах, таких як Донецька, Харківська, Луганська та Херсонська області, котрі з жовтня зазнають потужних російських ракетних ударів.

Що відомо про потреби на повоєнну відбудову України

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

Читайте також

"60% чеських компаній зацікавлені інвестувати в Україну зараз" — Уповноважений з питань відновлення України

Стратегія відбудови. Запрацював офіс відновлення Миколаївщини

На початок