Китайський лідер Сі Цзіньпін висловив готовність поговорити з президентом України Володимиром Зеленським, коли будуть відповідні умови та час. Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передає кореспондентка Суспільного.
"Під час обговорення я закликала президента Сі звʼязатися з президентом Зеленським. Я знаю зі своїх телефонних дзвінків, і президент Зеленський про це публічно просив. Тому було цікаво почути, що президент Сі підтвердив свою готовність поговорити, коли будуть відповідні умови та час. Я вважаю, що це позитивний елемент", — сказала вона.
Президентка ЄК також зазначила, що у розмові з Сі Цзіньпіном піднімала питання про постачання Китаєм зброї для РФ.
Читайте також: США не фіксували надсилання китайської зброї до РФ — Держдеп
"Я хочу чітко сказати, що озброєння агресора є явним порушенням міжнародного права. Це агресор, і він ніколи не повинен бути озброєним. Постачання зброї справді суттєво зашкодить відносинам між Європейським Союзом і Китаєм", — сказала фон дер Ляєн.
Раніше президент України Володимир Зеленський запросив Сі Цзіньпіна до України. У Міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що станом на зараз інформації про потенційну зустріч Сі Цзіньпіна з президентом України немає.
Що відомо про візит Макрона та Фон дер Ляєн до Китаю
У Пекіні перебуває президент Франції Еммануель Макрон. Його візит до Китаю триватиме три дні. Це перший візит французького президента до КНР з 2019 року. Макрон зустрівся з Сі Цзіньпіном.
Головною темою перемовин стала агресія Росії в Україні.Макрон зокрема закликав лідера Китаю "напоумити Росію" та сприяти відновленню перемовин.
Сі Цзіньпін своєю чергою наголосив, що Китай у питанні "української кризи" наполягає на просуванні миру шляхом переговорів і політичного врегулювання. Лідер КНР також виступив проти використання ядерної зброї в Україні.
Також до Пекіна вже прибула президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Раніше фон дер Ляєн заявила, що Китай бачить слабкість Росії і поступово стає фаворитом у двосторонніх відносинах з РФ. Однак відносини КНР з Євросоюзом сильно залежатимуть від позиції Китаю щодо російського вторгнення в Україну.
Китай і війна Росії проти України
Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.
Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.
На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.
Читайте також
Путін: "Російсько-китайські відносини виходять на нові рубежі"
Китай не виключає постачання Росії зброї — CNN
Україна поки не фіксувала постачання зброї з Китаю до РФ — Зеленський
Міноборони КНР заявило, що Китай готовий співпрацювати з російськими військовими у кількох напрямках — Reuters
США підтвердили використання Росією китайських снарядів в Україні — Kyodo