Україна поки не фіксувала постачання зброї з Китаю до РФ — Зеленський

Україна поки не фіксувала постачання зброї з Китаю до РФ — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський під час звернення до парламенту Норвегії, 16 лютого 2023 року, фото: Офіс президента

Україна поки не фіксувала постачання зброї з Китаю до Росії. Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю італійській газеті Corriere della Sera.

"Питання складне (щодо можливості постачання РФ зброї з Китаю — ред.). Я особисто звертався до китайського керівництва через прямі та публічні канали з проханням не надавати жодної підтримки росіянам у цій війні. Сподіваюся, що Пекін дотримуватиметься прагматичного підходу, інакше ми ризикуємо отримати Третю світову війну, і я думаю, що вони це добре розуміють", — зазначив Зеленський.

Він додав, що з початку 1990-х років, Будапештського меморандуму і всіх угод, підписаних з того часу, Китай завжди дотримувався своїх зобов'язань.

"Я особисто сподіваюся, що міжнародне співтовариство об'єднається і підтримає мій мирний план з 10 пунктів, який включає в себе американські, китайські і великі державні гарантії захисту світової безпеки. Я більше не вірю, що можна залишатися нейтральним, необхідно зробити вибір. Мій план спрямований на глобальний мир. Наші відносини з Китаєм завжди були дуже хорошими, ми мали інтенсивні економічні відносини протягом багатьох років, і в інтересах кожного, щоб вони не змінювалися. Глобальний виклик полягає в тому, щоб запобігти будь-якому ризику ядерного конфлікту", — наголосив президент.

Раніше стало відомо, що Китай представить своє бачення політичного врегулювання війни Росії проти України. Про це під час Мюнхенської конференції з безпеки заявив Ван Ї, голова комісії з закордонних справ Китаю.

"На річницю (повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого — ред. ) ми опублікуємо документ з нашою позицією, політичне рішення, щодо української кризи... Щодо проблеми України у нас позиція одна — ми підтримуємо розмови про мир. Ми на стороні миру і діалогу", — сказав він.

За словами Ї, Китай схвильований "розмахом кризи в Україні" і китайська сторона намагалась врегулювати ситуацію після повномасштабного вторгнення Росії в Україну рік тому.

Війна. Усі останні новини

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

Читайте також

Зеленський ввів у дію санкції щодо 333 росіян, Україна готується до провокацій 24 лютого, 362 день війни. Онлайн

Китай анонсував свій мирний план до 24 лютого

На початок