Зеленський запросив лідера Китаю Сі Цзіньпіна до України. У КНР відповіли

Зеленський запросив лідера Китаю Сі Цзіньпіна до України. У КНР відповіли

Зеленський запросив лідера Китаю Сі Цзіньпіна до України. У КНР відповіли
. Лідер Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін, фото: Getty Images

Президент України Володимир Зеленський запросив голову Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпіна до України.

"Ми готові побачити його тут. Я хочу поговорити з ним. Я мав з ним контакт ще до повномасштабної війни, однак за весь цей рік, навіть понад рік — ні", — сказав Зеленський в інтерв'ю Associated Press.

Читайте також: Візит Сі Цзіньпіна в Росію зменшив ризик ядерної війни — Боррель

У Міністерстві закордонних справ Китаю своєю чергою заявили, що станом на зараз інформації про потенційну зустріч Сі Цзіньпіна з президентом України немає.

"В українському питанні Китай підтримував комунікацію з відповідними сторонами, включно з Україною. Щодо конкретного питання, яке ви згадали, я не маю інформації, щоб надати", — зазначила офіційна представниця дипломатичного відомства КНР Мао Нін, відповідаючи на питання журналіста.

Раніше повідомлялось, що лідер Китаю Сі Цзіньпін планує поговорити з президентом України Володимиром Зеленським одразу після свого візиту до Москви, однак цього не сталося.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

Читайте також

Сі не висловив наміру підтримати РФ у війні в Україні — ISW про другий день візиту

Підписали дві спільні заяви та обговорили "українську кризу": головне з пресконференції Путіна і Сі Цзіньпіна

Сі Цзіньпін став першим в історії Китаю головою, обраним на третій термін

На початок