Фон дер Ляєн і Макрон відвідають Китай 5-7 квітня, а перед тим зустрінуться в Парижі

Фон дер Ляєн і Макрон відвідають Китай 5-7 квітня, а перед тим зустрінуться в Парижі

Президент Франції Еммануель Макрон і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн
Президент Франції Еммануель Макрон і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн в Єлисейському палаці в Парижі, Франція, 6 січня 2022 року. Фото: AP

Президент Франції Еммануель Макрон і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 5-7 квітня відвідають Китай. Про це під час брифінгу повідомила речниця МЗС КНР Мао Нін, передає Reuters.

“На запрошення голови КНР Сі Цзіньпіна президент Франції Еммануель Макрон 5-7 квітня здійснить державний візит до Китаю”, — сказала Мао.

Президентка Єврокомісії відвідає КНР у ті самі дні згідно з домовленістю між Китаєм і Європейським Союзом, додала речниця МЗС Китаю.

“Важливо, щоб Китай і ЄС підтримували дух взаємної поваги та взаємовигідної співпраці… Китай готовий співпрацювати з ЄС і сприймає цей візит як можливість продовжити використання потенціалу сторін для вирішення глобальних викликів і забезпечення більшої стабільності сучасного світу”, — заявила речниця китайського МЗС.

Напередодні візиту до Китаю вівторок, 4 квітня, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Парижі обговорить із президентом Франції Еммануелем Макроном війну РФ проти України. Про це повідомив речник Фон дер Ляєн Ерік Маммер.

“Завтра президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зустрінеться з президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі для робочого обіду. Вони обговорять актуальні питання, зокрема війну Росії проти України, енергетику та підготовку до поїздок до Китаю, в тому числі спільну зустріч із головою КНР Сі Цзіньпіном”, — зазначив Маммер.

Раніше фон дер Ляєн заявила, що Китай бачить слабкість Росії і поступово стає фаворитом у двосторонніх відносинах з РФ. Однак відносини КНР з Євросоюзом сильно залежатимуть від позиції Китаю щодо російського вторгнення в Україну.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

Читайте також

Сі не висловив наміру підтримати РФ у війні в Україні — ISW про другий день візиту

Підписали дві спільні заяви та обговорили "українську кризу": головне з пресконференції Путіна і Сі Цзіньпіна

Сі Цзіньпін став першим в історії Китаю головою, обраним на третій термін

"Ядерну війну неможливо виграти" — Китай про ядерну зброю в Білорусі

Вибір редакції

На початок