Еммануель Макрон та Сі Цзіньпін провели перемовини у Пекіні. Головні заяви

Еммануель Макрон та Сі Цзіньпін провели перемовини у Пекіні. Головні заяви

Еммануель Макрон та Сі Цзіньпін провели перемовини у Пекіні. Головні заяви
Зустріч президента Франції Еммануеля Макрона та лідера Китаю Сі Цзиньпіна у Пекіні, 6 квітня 2023 року. AP

Президент Франції Еммануель Макрон прибув з офіційним візитом до Пекіна, де зокрема зустрівся із лідером Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном. Головною темою перемовин стала агресія Росії в Україні.

Макрон зокрема закликав лідера Китаю "напоумити Росію" та сприяти відновленню перемовин.

"Російська агресія проти України завдала удару цій стабільності та поклала край десятиліттям миру в Європі. Я знаю, що можу розраховувати на вас, щоб привести Росію до тями і посадити всіх за стіл переговорів", — заявив французький президент.

Сі Цзиньпін своєю чергою наголосив, що і Франція, і Китай є "стійкими прихильниками багатополяризації світу та демократизації міжнародних відносин".

За результатами перемовин він додав, що Китай у питанні "української кризи" наполягає на просуванні миру шляхом переговорів і політичного врегулювання.

"Відновіть мирні переговори якнайшвидше. Відповідно до цілей і принципів Статуту ООН, враховуйте законні інтереси безпеки всіх сторін, шукайте політичні рішення і будуйте збалансовану, ефективну та стійку структуру європейської безпеки", — закликав Сі Цзіньпін.

Читайте також: "Китай не був на боці РФ у війні в Україні" — посол Китаю в ЄС

Як пише Agence France Press, лідер КНР також виступив проти використання ядерної зброї в Україні.

Читайте також: Росія не розміщатиме ядерну зброю на території Білорусі, адже цього не дозволить Китай — Данілов

Речниця МЗС Китаю Мао Нін сьогодні під час брифінгу також наголосила, що "Китай є промоутером політичного врегулювання".

"Позиційний документ КНР щодо політичного врегулювання української кризи повністю пояснює позицію КНР. Історія покаже, хто був правий. Якщо говорити про відповідальність, я вважаю, що США і НАТО виконувати свої зобовʼязання. НАТО не може звинувачувати Китай", — заявила вона.

Вчора, виступаючи перед французькою громадою у Пекіні, Макрон вже заявив, що Китай може зіграти важливу роль у пошуку "шляху до миру" в Україні, і водночас наголосив на тому, що КНР "має тісні відносини з Росією".

Рукостискання президента Франції Еммануеля Макрона та лідера Китаю Сі Цзиньпіна, 6 квітня 2023 року
Зустріч президента Франції Еммануеля Макрона та лідера Китаю Сі Цзиньпіна у Пекіні, 6 квітня 2023 року, фото: AP

"Ми вирішили з самого початку конфлікту допомогти жертві, і ми також чітко дали зрозуміти, що будь-хто, хто допомагає агресору, буде співучасником порушення міжнародного права", — цитує французького президента видання Le Monde.

Еммануель Макрон перебуватиме в Китаї протягом трьох днів. Це перший візит французького президента до КНР з 2019 року. Також до Пекіна вже прибула президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Раніше фон дер Ляєн заявила, що Китай бачить слабкість Росії і поступово стає фаворитом у двосторонніх відносинах з РФ. Однак відносини КНР з Євросоюзом сильно залежатимуть від позиції Китаю щодо російського вторгнення в Україну.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

На початок