Україна завдає ударів вглиб російських позицій і накопичує боєприпаси для контрнаступу — CNN

Україна завдає ударів вглиб російських позицій і накопичує боєприпаси для контрнаступу — CNN

ЗМІ
HIMARS
. Реактивна артилерійська система HIMARS, 9 червня 2021 року. Фото: Фадель Сенн/Getty Images

Українські війська завдають ударів вглиб по російських позиціях на півдні України і накопичують боєприпаси перед очікуваним контрнаступом у найближчі місяці. Про це повідомляє CNN з посиланням на західних офіційних осіб.

"Деякі з цих глибоких ударів по російських позиціях на півдні України є підготовкою до майбутнього наступу (Сил оборони України, — ред.). Протягом усієї кампанії ми постійно бачили, що українці дуже вправні у націлюванні систем HIMARS на конкретні російські цілі", — сказали західні чиновники.

Читайте також: США замовили виробництво боєприпасів для України на $522 млн

За їхніми словами, Україна накопичуватиме боєприпаси перед контрнаступом, але вони не помітили дефіциту, який би обмежив щоденні операції українських військ.

"Ми не бачимо, щоб вони були змушені обмежувати свої операції через брак боєприпасів. Вони, очевидно, зараз хочуть накопичити запаси, тому що готуються до наступу, тому їм потрібні ці гарантії постачання, щоб мати можливість витримати наступ. Зважаючи на те, що ми бачимо, вони отримують ці поставки зараз", — зазначили західні офіційні особи.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

8 березня, під час зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Боррель представив три пропозиції щодо постачання боєприпасів Україні. На цій же неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС, глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на закупівлю яких знадобиться чотири мільярди євро.

14 березня Рада ЄС збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться 7,979 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб. 15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії. Канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

23 березня лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

Читайте також

Естонія хоче надати Україні касетні боєприпаси, але потрібна згода Німеччини

Болгарія таємно постачала Україні боєприпаси на початку вторгнення РФ — Welt

Болгарія через посередників передала Україні зброї на $1 млрд — Euractiv

На початок