Естонія хоче надати Україні касетні боєприпаси, але потрібна згода Німеччини

Естонія хоче надати Україні касетні боєприпаси, але потрібна згода Німеччини

Естонія хоче надати Україні касетні боєприпаси, але потрібна згода Німеччини
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур. AP

Естонія запросила у Німеччини дозвіл на постачання в Україну закуплених у німецького виробника касетних боєприпасів. Розповсюдження таких боєприпасів забороняє конвенція, до якої приєдналися понад 100 країн світу, серед яких і ФРН.

"Естонія ухвалила рішення про надання Україні артилерійських боєприпасів калібру 155 мм. Я не вважаю за потрібне говорити про деталі домовленостей між збройними силами Естонії та України, зокрема, про кількість і номенклатуру боєприпасів", — заявив в інтерв'ю The Actual Chamber міністр оборони країни Ханно Певкур, передає ERR.

Він додав, що не бачить жодних проблем щодо постачання касетних боєприпасів, оскільки обидві сторони вже використовують такі боєприпаси на території України.

Як пише ERR, Естонія, як і Україна та Росія, не приєднувалися до конвенції про заборону та нерозповсюдження такого типу боєприпасів. Відповідну угоду не підписали також США та Китай.

Зазначається, що конвенція була запроваджена, оскільки касетні боєприпаси вважаються особливо небезпечними для цивільного населення, зокрема тому, що елементи, що не розірвалися, перетворюються по суті на міну і можуть вбити або травмувати випадкових людей.

"Застосування таких снарядів та бомб у густонаселених районах заборонено, але саме це росіяни і робили, наприклад, у Харкові. З іншого боку, використання таких боєприпасів для придушення сил противника на відкритій місцевості може бути цілком виправданим, оскільки ці збройні сили є легітимними цілями для ударів", — прокоментував співпрофесор міжнародного права Тартуського університету Естонії Рене Вярк.

Раніше, 19 січня, уряд Естонії схвалив надання Україні чергового пакета військової допомоги для протистояння російській агресії, до якого увійдуть гаубиці, гранатомети та боєприпаси.

Читайте також

Естонія передала Україні всі свої 155 мм гаубиці — посол

"Умиротворення Росії — це переговори з крокодилом" — міністр закордонних справ Естонії Рейнсалу

На початок