Норвегія передасть Україні 12 дизель-поїздів

Норвегія передасть Україні 12 дизель-поїздів

Норвегія
. Норчегія. Фото: АР

Норвегія передасть Україні 12 дизель-поїздів, щоб допомогти з перевезенням гуманітарної допомоги. Про це заявив міністр транспорту країни Йон-Івар Нігорд, повідомляє Nettavisen.

Перші чотири з них планують відправити до літа, а до кінця року ще вісім.

"Транспорт абсолютно необхідний для того, щоб все працювало. Вони (українці, — ред.) перебувають у стані війни і потрібно транспортувати багато матеріалів, їжі та цивільної допомоги", — сказав він.

Потяги, які приїдуть з Норвегії в Україну, не нові, їм 40 років. Проте, за словами Нігорда, Україна сама захотіла отримати такий транспорт. Загальна вартість витрат, пов'язана з їхнім транспортуванням і підготовкою, становить 10-12 мільйонів норвезьких крон.

"Ми хочемо зробити свій внесок як нація. Потяги є ще одним конкретним прикладом цього", — сказав норвезький міністр.

Він нагадав, що на початку цього року Норвегія подарувала Україні 32 мости.

Як Норвегія допомагає Україні

Наприкінці травня 2022 року уряд Норвегії ухвалив рішення, що країна почне приймати на лікування поранених українських військових.

У Генеральному штабі ЗСУ зазначили, що загалом у межах військової допомоги Норвегія передала Україні: 4000 одиниць протитанкової зброї M72, 1500 бронежилетів, 5000 шоломів, 15 000 польових пайків, 1000 захисних масок з фільтрами, 2000 спальних мішків, 10 000 спальних матів і деякий одяг, а також систему ППО.

30 липня минулого року з Норвегії надійшли 14 броньованих автомобілів Iveco LAV III, а на початку червня Норвегія передала Україні 22 самохідні гаубиці М109, включаючи боєприпаси до них, запасні частини та інше спорядження.

У вересні 2022 року Норвегія підготувала військову допомогу для України: до пакету зокрема увійшли високоточні багатоцільові ракети Hellfire та прилади нічного бачення.

21 листопада торік Норвегія підписала угоду про надання Україні фінансування в розмірі майже 200 мільйонів доларів для закупівлі природного газу цієї зими.

30 листопада 2022 року Норвегія також передала Україні п'ять військових автобусів швидкої допомоги у межах угоди з координаційним центром Північноатлантичного альянсу з реагування на стихійні лиха.

9 грудня минулого року стало відомо, що Норвегія виділить мільярд крон на відновлення інфраструктури в Україні. До цього повідомлялось, що Норвегія виділить 150 млн норвезьких крон (понад 14,5 млн євро) на фінансування тренувальної місії ЄС для українських військових.

5 січня Норвегія передала в Україну ще 10 тисяч снарядів, які можна використовувати в кількох типах артилерії, включно з M109, переданим Норвегією минулого року.

16 лютого парламент Норвегії оголосив про виділення Україні 75 мільярдів крон (7,4 мільярда доларів) у рамках п'ятирічного пакета підтримки.

Читайте також

Ви створюєте прецедент довготривалої підтримки: Зеленський звернувся до парламенту Норвегії

Україна отримає від Норвегії Leopard 2 і танки спецпризначення

На початок