Передала ще 10 тисяч артилерійських снарядів: як Норвегія допомогає Україні

Передала ще 10 тисяч артилерійських снарядів: як Норвегія допомогає Україні

Передала ще 10 тисяч артилерійських снарядів: як Норвегія допомогає Україні
Норвегія доставила в Україну ще 10 тисяч артилерійських снарядів, фото: Генеральний штаб ЗСУ

Норвегія сьогодні 5 січня доставила в Україну ще 10 тисяч снарядів, які можна використовувати в кількох типах артилерії, включно з M109, переданим Норвегією минулого року.

Про це йдеться у повідомленні Генерального штабу Збройних сил України.

Зазначається, що артилерійські снаряди доставляються з власних запасів Збройних Сил Норвегії, із врахуванням наслідків для національної готовності.

"Для безпеки Європи та Норвегії критично важливо, щоб Україні вдалося відбити безпідставний напад Росії. Україні потрібна міжнародна підтримка військовою технікою та навчанням. Норвегія зробила значні внески протягом 2022 року і продовжуватиме підтримувати Україну у 2023 році та до тих пір, поки це буде потрібно", — прокоментував голова Міноборони Королівства Норвегії Бйорн Арільд Грам.

Він додав, що Норвегія "ще глибше дивитиметься", що можна пожертвувати Україні безпосередньо від норвезьких Збройних Сил або через придбання в оборонно-промисловому комплексі (ОПК), а також через комбінації двох джерел.

Що відомо про допомогу Норвегії Україні

9 грудня стало відомо, що Норвегія виділить мільярд крон на відновлення інфраструктури в Україні. До цього повідомлялось, що Норвегія виділить 150 млн норвезьких крон (понад 14,5 млн євро) на фінансування тренувальної місії ЄС для українських військових.

Норвегія також передала Україні п'ять військових автобусів швидкої допомоги у межах угоди з координаційним центром Північноатлантичного альянсу з реагування на стихійні лиха.

У листопаді Норвегія підписала угоду про надання Україні фінансування в розмірі майже 200 мільйонів доларів для закупівлі природного газу цієї зими.

У вересні Норвегія підготувала військову допомогу для України: до пакету зокрема увійшли високоточні багатоцільові ракети Hellfire та прилади нічного бачення.

У липні з Норвегії надійшли 14 броньованих автомобілів Iveco LAV III, а на початку червня Норвегія передала Україні 22 самохідні гаубиці М109, включаючи боєприпаси до них, запасні частини та інше спорядження.

Наприкінці травня уряд Норвегії також ухвалив рішення, відповідно до якого країна почне приймати на лікування поранених українських військових.

У Генеральному штабі ЗСУ зазначили, що загалом у межах військової допомоги Норвегія передала Україні: 4000 одиниць протитанкової зброї M72, 1500 бронежилетів, 5000 шоломів, 15 000 польових пайків, 1000 захисних масок з фільтрами, 2000 спальних мішків, 10 000 спальних матів і деякий одяг, а також систему ППО.

На початок