Норвегія надасть Україні майже 200 мільйонів доларів для закупівлі газу

Норвегія надасть Україні майже 200 мільйонів доларів для закупівлі газу

Норвегія надасть Україні майже 200 мільйонів доларів для закупівлі газу
Міністер фінансів Норвегії Трюгве Слагсволд Ведум, фото: Getty Images

Норвегія підписала угоду про надання Україні фінансування в розмірі майже 200 мільйонів доларів для закупівлі природного газу цієї зими.

Про це йдеться у заяві норвезького уряду.

Зазначається, що кошти, які є частиною раніше оголошеного пакету допомоги в 10 мільярдів крон, надійдуть через Європейський банк реконструкції та розвитку.

"Україна спеціально звернулася до Норвегії з проханням про підтримку закупівель природного газу цієї зими. Час має вирішальне значення, і ми дуже раді, що ЄБРР стане нашим партнером у здійсненні закупівель газу", – зазначив міністр фінансів Норвегії Трюгве Слагсволд Ведум.

У заяві також уточнюється, що український "Нафтогаз" буде формальним одержувачем газу в Україні, тоді як платежі здійснюватимуться безпосередньо європейським постачальникам газу, "які отримали попереднє схвалення".

Раніше у Норвегії заявили, що нададуть Україні пакет допомоги розміром 1 мільярд євро на підтримку заходів із відновлення країни.

Що відомо

  • Уряд Великої Британії ухвалив рішення виділити кошти Фонду енергетичної підтримки України для відновлення об’єктів цивільної інфраструктури, які дістали пошкодження внаслідок російських обстрілів.
  • Нідерланди також виділять Україні додаткові 110 млн євро для допомоги з енергопостачанням взимку.

Читайте також

Зима і люди. Як українці готуються до холодів в умовах війни

"Найгірша в історії": голова Нафтогазу розповів, якою буде прийдешня зима для України

РФ пошкодила ракетними ударами об’єкти Нафтогазу

На початок